[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

نگاه بازآفرینی به بافت تاریخی نگاه موزه‌گونه نیست، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نگاه باز آفرینی به بافت تاریخی نگاه موزه‌گونه نیست، مبنا بر این  است که بافت‌ها ‌را زنده کنیم  و زندگی را در آن جریان بدهیم.  به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس،  مهندس پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در سومین جلسه ستاد باز آفرینی پایدار محدوده‌ها‌و محلات هدف استان فارس به ریاست استانداری فارس گفت: در بافت تاریخی باید طراحی‌ها ‌و اجرای برنامه‌ها ‌به گونه‌ای ‌باشد که یک زندگی امروزی متناسب با شرایط بافت و سلیقه مردم باشد.
وی افزود: عنصر اقتصادی که مایه اصلی زندگی مردم است باید در حلقه این بافت‌ها‌ باشد و برای کسانی که در حلقه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری و رونق این بافت‌ها‌ می‌آیند باید منطق اقتصادی و اجتماعی در حرفهایمان داشته‌باشیم. مهندس پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان ساخت: ما نباید در روش و عادات زندگی مردم دست کاری کنیم،  باید در طراحی‌ها و مطالعات برای بافت‌های ‌تاریخی رفاه و آسایش مردم هم تأمین شود.
مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در خصوص طرح اقدام ملی تولید مسکن اذعان داشت: در خصوص طرح اقدام ملی تولید مسکن امیدواریم در حد برنامه و سهمی که استان فارس از این طرح دارد تعهدات به موقع انجام و تحویل شود.
وی اظهار داشت: در خصوص تأمین قیر جهت آسفالت معابر بافت‌های فرسوده و تاریخی، شهرهای استان فارس طبق گزارشاتی که توسط اداره کل راه و شهرسازی ارائه شد قیرهای تحویل به شهرهای استان هنوز جذب نشده و در صورتی که حواله قیرها تحویل گردید و گزارشات مصرف ارائه شد مجدداً برای آسفالت بقیه معابر حواله قیر تخصیص داده خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی