[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

اهمیت بررسی و تصویب لایحه صیانت از حقوق زنان توسط مجلس، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز با اشاره به ارائه لایحه صیانت از حقوق زنان توسط دستگاه قضایی به مجلس، ابراز امیدواری کرد که این لایحه به دور از هیاهوها، به شکلی منطقی از سوی مجلس تصویب و توسط شورای نگهبان تأیید شود.
به گزارش ایسنا، آیت‎الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه 5 مهر شیراز، ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع خبرگان رهبری، خصوصاً بحث بهره‌مندی آحاد جامعه از حقوق عمومی، گفت: دستگاه قضایی اقداماتی را اخیرا در رابطه با حقوق عمومی، اجرا کرده است.
او خاطرنشان کرد که اقدامات دستگاه قضایی هم در زمینه اجرایی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و ایجاد فضای سالم و عادلانه اقتصادی و هم در زمینه ارائه لوایح برای تدوین قوانین انجام شده است.
امام جمعه شیراز تأکید کرد که لایحه صیانت از حقوق زنان که از سوی دستگاه قضایی به مجلس ارائه شده است ‌می‌تواند جلوی تضییع حقوق زنان را بگیرد نه هیاهوهایی نظیر ورود زنان به استادیوم‌ها‌ که موضوعی انحرافی بوده و با نگاه تغییر دادن مسائل اصلی کشور انجام می‌شود.
او ابراز امیدواری کرد که لایحه صیانت از حقوق زنان، با تدبیر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، بعد از تصویب به سندی مهم برای تمدن‌سازی نوین اسلامی تبدیل شود.
آیت الله دژکام تصریح کرد که چهل سال دوم انقلاب اسلامی، زمان برداشته شدن گام‌های تمدن‌سازانه به سمت ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است. او همچنین با اشاره به وجود آسیب‌های مختلف اجتماعی در شیراز مانند دیگر نقاط و کلانشهرهای کشور، گفت: ما در شیراز متأسفانه مانند همه نقاط با یکسری آسیب‌ها نظیر اعتیاد، انحرافات جنسی، فقر، کارتن خوابی و... مواجه هستیم اما این موضوع در شیراز با یک ویژگی همراه بوده و آن اینکه آسیب‌ها مرکز شهر و منطقه تاریخی را درگیر کرده است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه معمولاً نقاط آسیب‌خیز در دیگر نقاط کم و بیش حاشیه مناطق شهری است، اما در شیراز متأسفانه منطقه تاریخی شهر و اطراف حرم‌های مطهر امامزادگان درگیر شده، لزوم همراهی تمام مسئولان و مشارکت مردم برای رفع این مشکل را یادآور شد.
او با بیان اینکه در رابطه با حل این معضل اقداماتی انجام شده است اما منتج به نتیجه عاجل نشده، خاطرنشان کرد که اگر اقدام مناسب و هماهنگ انجام نشود منجر به یک جریان و حل مسئله نخواهد شد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه علاوه بر شهرداری که قانوناً ملزم به انجام اقداماتی در این رابطه است، ان‌.جی. او و نهادهای مردمی فعال و دستگاه‌های‌انقلابی دیگری هم در زمینه رفع آسیب‌های اجتماعی در شیراز فعالیت دارند اما منتج به نتیجه مطلوب نشده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، هماهنگ نبودن اقدامات و فعالیت‌های ‌مجموعه‌های‌مختلف در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی را عامل به نتیجه نرسیدن دانست و خواستار برنامه‌ریزی مدیران اصلی شهر برای ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق در رابطه با رفع آسیب‌ها و عوارض آسیب‌های اجتماعی از چهره شهر شد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در برخی از نقاط مرکزی این شهر هنوز مشکلات سی یا چهل سال قبل در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، لزوم همراهی مردم، نمازگزاران و مشارکت مراکز دینی و مساجد در رابطه با حل این مشکل شد تا در آینده منطقه تاریخی شیراز در دنیا به یک الگو تبدیل شود.
به گزارش ایسنا، امام جمعه شیراز در خطبه اول نماز نیز با اشاره به روایاتی از حضرت امام محمد باقر و حضرت امام جعفر صادق در موضوع خصوصیت افراد با ایمان، به توصیف این روایت پرداخت.
او تحمل دشواری‌ها و نرفتن زیر بار ذلت و خواری را از ویژگی‌های افراد با ایمان دانست و گفت: امروز در یک طرف پرچم ولایت در دست رهبر معظم انقلاب قرار دارد و در یک طرف پرچم مذاکره با آمریکا و ذلت و خواری قرار دارد، کسانی که طرف مذاکره را انتخاب می‌کنند، نگویند ایمان داریم، مردم را فریب ندهند، اگر ایمان در دل کسی
باشد، زیر پرچم ولی‌امر بودن را انتخاب می‌کند ولو اینکه دشمن مرگ را برایش رقم بزند و او را شهید کند.
آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: ملت سرافراز ایران و ولایت‌مداران این کشور این مطلب را به همه جهان اثبات کرده که مرگ با عزت و عظمت و همراهی با اولیای خدا دوست داشتنی‌تر از زندگی ذلیلانه مثل بن‌سلمان و آل‌سعود است. امام جمعه شیراز زندگی در فشار فقر و همراهی نکردن با ظالمان را از دیگر ویژگی‌های افراد با ایمان دانست و گفت: امروز که یک‌سال و نیم از محاصره و تحریم فلج‌کننده دشمن را تحمل کرده‌ایم و حاضر به تسلیم در برابر ظلم نشده‌ایم، نشان دهنده ایمان است.
آیت الله دژکام گفت: امروز جبهه مقاومت اسلامی در حال آزمایش خودش است و خوشبختانه ملت بزرگ ایران در این زمینه از آزمون سرافرازانه بیرون آمده‌اند.
امام جمعه شیراز تأکید کرد که خداوند منتقم اصلی است و انتقام تمام ظلم‌های ‌روا داشته‌شده به ملت‌های مظلومی که حاضر به تحمل مرگ، سختی و فقر هستند اما زیر بار ذلت نمی‌روند را خواهد ستاند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی