[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

خانواده پاسدار باید الگوی ایمان و تقوا باشد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس با تأکید بر اهمیت رسالت همسران و فرزندان پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد که خانواده یک پاسدار باید مظهر و الگوی ایمان و تقوا در جامعه باشد.
به گزارش تنویر، سردار سرتیپ سید هاشم غیاثی در همایش بصیرتی-سیاسی همسران و خانواده‌های پاسداران انقلاب اسلامی در فارس، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته بهترین فرصت برای بازخوانی فرهنگ مقاومت، حماسه‌های‌رزمندگان اسلام، شرح ابعاد مختلف ایثارگری و بازخوانی سیرۀ زندگی شهدای دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه شهدای نوجوان و جوان دفاع مقدس در دامان مادران و پدران مؤمن و انقلابی پرورش یافته‌اند، گفت: بدون شک ایثار و نقش تأثیرگذار مادران مؤمن و خانواده‌های‌شهدا در تربیت شخصیت انقلابی فرزندانشان و حمایت‌های ‌معنوی همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران از رزمندگان اسلام در موفقیت‌های‌دوران دفاع مقدس غیرقابل چشم‌پوشی است.
فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اهمیت وقت گذاری پاسداران برای رسیدگی به امور خانواده و فرزندان و کمک به همسرانشان در امور خانه، گفت: نهاد سپاه محدود به کارمندان و پایوران آن نیست و مجموعه خانواده‌های‌ پاسداران به عنوان عضوی از خانواده بزرگ نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نظر گرفته ‌می‌شود.
وی با بیان اینکه رسالت همسران و فرزندان پاسداران یک رسالت زینبی است و آن‌ها‌ در اَجر معنوی رزمندگان اسلام  و پاسداران انقلاب اسلامی شریک هستند، تأکید کرد: امروز نیز همسران پاسداران با مدیریت امور خانه و خانواده و حمایت بی‌دریغ از پاسداران نقش اصلی را در تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزندان ایفا ‌می‌کنند.
غیاثی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی طرح هجوم فرهنگی را با هدف تأثیرگذاری بر اذهان نوجوانان و جوانان دنبال ‌می‌کنند، گفت: فضای مجازی عرصه فرصت‌ها‌و تهدیدات است و یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات آن نیز طرح دشمنان انقلاب اسلامی برای سست کردن بنیان خانواده‌های‌ ایرانی است.
وی با بیان اینکه خانواده‌های ‌پاسدار باید مظهر و الگوی ایمان و تقوا در جامعه باشند، گفت: مدیریت فرهنگی و تربیتی خانواده بر عهده مادران است و در دنیای امروز آشنایی مادران با نحوه پاسخ به شبهه‌ها، تأثیر رسانه‌ها‌ بر نوجوانان و مدیریت دسترسی فرزندان به ابزارهای نوین اجتماعی که مبنی بر فناوریست، بسیار ضروری است.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه تربیت در خانواده پاسدار بر اساس فرهنگ حسینی و عاشورایی و مطالبه اصلی سپاه از خانواده‌های‌پاسداران ترویج سَبکِ زندگی اسلامی و ساده‌زیستی در جامعه است، گفت: حفظ هویت پاسداری بدون حمایت خانواده برای یک پاسدار ممکن نیست و «خانواده پاسدار» یک هویت اجتماعی ارزشمند در جامعه اسلامی است که به برکت انقلاب اسلامی نصیب ما شده و باید قدر آن را بدانیم.
وی با بیان اینکه خانواده پاسدار یک خانواده مؤمن و تأثیرگذارِ اجتماعی در تَراز انقلاب اسلامی است، افزود: خانواده‌های‌ پاسداران تشریح مفاهیم مهم ایثار و شهادت‌طلبی و آرمان‌های‌ والای انقلاب اسلامی را در سِیر تربیتی فرزندانشان در نظر داشته‌باشند و بهترین الگو در این زمینه مطالعه سیرۀ زندگی شهدای شاخص دفاع مقدس است.
غیاثی با اشاره به اینکه برای دفاع از انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات در آمادگی کامل هستیم، گفت: فرزندان انقلاب اسلامی در نیروهای مسلح کشور پاسخ‌های ‌مقتدرانه‌ای ‌به تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی داده‌اند و امروز «فرهنگ مقاومت» که از دفاع مقدس الگو گرفته شده با استقبال ملت‌های‌مظلوم منطقه مواجه و در سراسر جهان نهادینه شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی