[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

کمبود سرویس مدرسه رفع می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز اعلام کرد که در حال حاضر کمتر از 5 درصد با کمبود سرویس مدارس در این کلانشهر مواجه هستیم که طی دو روز آینده با مصوبات جدید شورای شهر این مهم مرتفع و مدیریت خواهد شد. مسعود حسن‌شاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکل ایجاد شده در تأمین سرویس مدارس کلانشهر شیراز در نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی، گفت: این موضوع در سال‌های گذشته هم وجود داشت و مسئله جدیدی نیست.
وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد از ناوگان حمل‌ونقل دانش‌آموزان تاکنون تأمین شده و در حال سرویس‌دهی به مدارس است، افزود: امسال رانندگان سرویس مدارس با افزایش هزینه مواجه شده‌اند که در راستای حل این مشکل، تسهیلاتی مانند اعطای لاستیک رایگان به آنها در دستور کار قرار گرفته است. رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز ادامه داد: طبق مصوبه جدید شورای شهر شیراز نیز مقرر شده به ازای هر 20 کیلومتر جابه‌جایی یک درصد به تعرفه پرداختی به رانندگان اضافه شود. حسن‌شاهی اضافه کرد: همچنین شورای شهر شیراز با افزایش 10 درصدی پرداختی به رانندگانی که در محدوده ترافیک به جابه‌جایی دانش‌آموزان اقدام می‌کنند، موافقت کرده و امید است با اجرای این دو مهم شاهد جبران ناوگان باقی مانده مدارس طی دو سه روز آینده باشیم.
وی یادآور شد: در مصوبه قبلی شورای شهر شیراز، محدوده ترافیک برای تعیین نرخ سرویس مدارس پیش‌بینی نشده بود.
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز وجه تمایز سرویس مدارس این کلانشهر در سال‌جاری نسبت به سال قبل را بررسی دقیق صلاحیت رانندگان عنوان کرد که خود دلیلی بر کاهش تعداد ناوگان حمل‌ونقل مورد نیاز مدارس شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی