[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

مراکز تجاری همسایه آتش، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد که ۶۷ درصد مراکز تجاری این کلانشهر فاقد ۱۶ شاخص مشخص شده این سازمان در رعایت مباحث ایمنی است.
به گزارش ایسنا، محمدهادی قانع شنبه ۶ مهر در یک کنفرانس خبری به تشریح ویژه برنامه‌های هفته ایمنی و آتش‌نشانی پرداخت و با بیان اینکه طی شش ماه اول امسال در ٢١ ایستگاه آتش‌نشانی شیراز هشت هزار و ۷۴۸ عملیات انجام شده که دو هزار و ۹۴۲  عملیات آن اطفائی بوده، گفت: در این مدت دو هزار و ۷۹ شهروند گرفتار نیز، توسط نیروهای آتش‌نشانی در حوادث نجات یافتند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به ثبت و برقراری ۱۶۵ هزار تماس تلفنی با مرکز ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی در سال گذشته، ادامه داد: از این تعداد تماس برقرار شده ۱۴۰ تماس مزاحمت تلفنی بوده است.
قانع با ابراز نگرانی و ناآگاهی شهروندان، گفت: سال گذشته ۱۵ هزار عملیات انجام شد که ۹۰ درصد از آنها به عدم آگاهی شهروندان از محیط پیرامون بر می‌گشت و این موضوع از دغدغه‌های سازمان آتش‌نشانی است.
او همچنین زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه را ۳تا ۵ دقیقه اعلام کرد و افزود: با تلاش‌های انجام‌ شده و در صورت تأمین اعتبار تا پایان امسال دو ایستگاه آتش‌نشانی افتتاح خواهد شد.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین در خصوص اهداف سازمان آتش‌نشانی عنوان کرد: چهار هدف کلی در سازمان آتش‌نشانی وجود دارد از جمله این اهداف می‌توان به کاهش زمان رسیدن به محل حادثه جذب نیرو، تأمین تجهیزات و بروز رسانی، تدوین برنامه جامع ایمنی و ارتقای نرم افزارهای سازمانی اشاره کرد.
قانع از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های آتش‌نشانی، تجلیل از فرماندهان و امدادگران داوطلب، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در فارس، غبار روبی قبور شهدای گمنام و  شهدای آتش‌نشان، آموزش ایمنی در مدارس برای سال تحصیلی و  پیاده روی خانوادگی در بلوار چمران به عنوان برنامه‌های هفته ایمنی در شیراز یاد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی