[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

پرداخت تسهیلات بانکی آسان شد ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک  با تأکید بر اهمیت ضمانت نامه‌های‌صادره ازسوی این  صندوق و تفاهم با بانک‌های عامل گفت: استفاده صحیح و بجا، از این ضمانت نامه‌ها ‌بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی کوچک رفع ‌می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، محبوب‌پناهی در نشست با سرمایه‌گذاران و فعالان صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با بیان اینکه وظیفه این صندوق طبق اساسنامه آن، تضمین درصدی از اصل و سود اعطایی بانک‌ها ‌و مؤسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک است گفت: با مطالعات و بررسی‌های‌انجام شده جهت مرتفع شدن  بخشی از نیازهای صنعتگران، علاوه بر ضمانت نامه‌های‌اعتباری که به نفع بانک‌ها‌ صادر می‌شود، انواع ضمانت‌نامه پیمانکاری نظیر ضمانت‌نامه‌های شرکت در مزایده و مناقصه، ضمانت‌نامه حسن انجام کار و ضمانت‌نامه پیش‌پرداخت به سبد محصولات صندوق اضافه شده است که با شرایطی سهل‌تر و کم هزینه‌تر از بانک‌ها ‌در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک  با اشاره به اینکه کارکردها و حمایت‌های‌صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، محدود به کمک‌های‌متعارف در شرایط عادی نیست، گفت: در شرایط اضطرار ناشی از حوادث غیرمترقبه نظیر وقوع زلزله و سیل نیز، این صندوق خود را موظف به انجام کمک‌های‌خارج از روندهای معمول به واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده کرده است .
پناهی تصریح کرد: با حمایت‌های ‌وزارت صمت و پیگیری‌های ‌خوبی که صورت گرفت مقرر شد که از این به بعد ضمانت نامه‌های‌صادره از این صندوق که تا گذشته 70 درصد تسهیلات دریافتی توسط واحد تولیدی صنایع کوچک را مورد حمایت قرار‌می‌داد، به 90 درصد افزایش دهد که این امر مراحل پایانی خود را طی‌ می‌کند.
وی گفت: در سال 97 و در مجموع با  293 فقره ضمانت نامه صادره، تسهیلات صنعتی بالغ بر 2 هزار و 140 میلیارد ریال که مورد درخواست واحدهای کوچک و متوسط صنعتی در سطح کشور بوده است را ضمانت کرده‌ایم.
صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، با توجه به فعالیت‌های خود در حوزه‌های گوناگون صنعتی و نیز صنایع معدنی و فلزی خدمات و تسهیلاتی در زمینه صدور ضمانت‌نامه‌ها تا سقف 30میلیارد ریال  ارائه می‌کند
پناهی اضافه کرد:صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک طی ۱۰ سال گذشته  با پرداخت بالغ بر 115 میلیارد تومان خسارت توانسته بخش عمده‌ای‌از بدهی صاحبان صنایع کوچک به بانک‌ها را تسویه‌حساب کند.
عضو هیئت مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک  تصریح کرد: برای صدور ضمانت‌نامه، طرح‌های معرفی شده توسط کارشناسان مربوطه بررسی و اعتبارسنجی می‌شوند و پس از تأیید کمیته تخصصی صندوق و نهایتاً هیئت مدیره، ضمانت‌نامه مورد نیاز واحد مولد صادر می‌شود و در اکثر مواقع بانک‌ها، ازطریق نمایندگان استانی صندوق واحد‌تولیدی را به این صندوق معرفی می‌کنند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس نیز با اشاره به سهم 95درصدی صنایع کوچک و متوسط از صنایع استان، ضمن تأکید بر اهمیت صنایع کوچک در ایجاد اشتغال و رفع نیازهای تولیدی کشور، رسیدگی به مشکلات این واحدها به‌ویژه درزمینه تسهیل زمینه‌های‌دریافت تسهیلات بانکی را سیاست و هدف اصلی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برشمرد و گفت: آمادگی داریم تا با همکاری صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گره‌گشای مشکلات واحد‌های‌صنایع کوچک در شرایط کنونی باشیم و هیچ واحد صنعتی به خاطر کسری وثیقه یا عدم تأمین آن از فعالیت  و تولید باز نماند.
احد فتوحی، عمده‌ترین مشکلات پیش روی صنایع کوچک و واحدهای مستقر در شهرک‌های‌صنعتی استان را مرتبط با تسهیلات بانکی را اعلام  و ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های ‌این صندوق و تسهیل در دریافت تسهیلات از طریق صدور ضمانت‌نامه‌ها ‌بتوانیم گامی مؤثر در راستای رونق تولید برداریم.
 وی با اشاره به اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با  انعقاد تفاهم‌نامه با با 18 بانک و مؤسسه مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی بستر مناسبی برای صدور و پذیرش ضمانت‌نامه‌های‌صادرشده فراهم کرده افزود: در گام نخست به دنبال حفظ وضعیت موجود واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها‌ و نواحی صنعتی هستیم تا قبل از بروز هرگونه عارضه بتوانیم پیشگیری‌ها و برنامه‌های‌ لازم را داشته‌باشیم و در این زمینه صندوق ضمانت نقش مهمی ایفا ‌می‌کند.
فتوحی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه توسعه سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک ‌وکوتاه کردن مدت اجرای طرح‌های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته  از طریق تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی به طرح‌های مذکور، از مهم‌ترین رسالت‌های‌صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در استان است، گفت: تاکنون 54ضمانت‌نامه به ارزش 300میلیارد ریال برای واحد‌های ‌صنایع کوچک استان صادرشده است. معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس و نماینده صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در استان فارس نیز با بیان اینکه تفاهم نامه‌های ‌مناسبی با بانک‌ها ‌و مؤسسات مالی و اعتباری استان برای پذیرش ضمانت‌نامه‌های ‌این صندوق منعقدشده، گفت: امیدواریم با تعامل و همکاری سیستم بانکی بتوانیم گام‌های‌ مؤثری در راستای رفع مشکلات واحد‌های‌تولیدی و صنعتی در زمینه جبران کسری وثیقه و تسهیل در دریافت تسهیلات برداریم. شهرام کمال زاده افزود: متقاضیان دریافت خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در استان ‌می‌توانند برای استفاده از این خدمات به معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس مراجعه کنند.
گفتنی است مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس و عضو هیئت مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در برنامه‌ای‌دو روزه از5 واحد صنعتی متقاضی دریافت ضمانت‌نامه این صندوق در شهرستان‌های‌زرین‌دشت، سپیدان ومرودشت بازدید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی