[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۰۳
  • دوره جدید

مدیرکل گمرکات فارس: امسال ۱۸۵ میلیون دلار کالا از فارس صادر شده است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: طی شش ماه اول امسال بیش از یکصد و 50 هزار تن کالا به ارزش 185 میلیون دلار از کمرگات استان به خارج از کشور صادر شده است. به گزارش ایسنا، خداداد رحیمی شنبه 6 مهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: میزان صادرات فارس نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی و ارزش به ترتیب 11 درصد کاهش و 53 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال کالاهای صادرات به 57 کشور جهان صادر شده است، کشورهای هدف صادرات کالاهای فارس را عراق، افغانستان، کویت، ترکیه، امارات متحده عربی، قطر، روسیه، آلمان، عمان و پاکستان اعلام کرد.
مدیرکل گمرکات فارس همچنین محصولات لبنی، اوره، رب گوجه فرنگی، لوله فایبر گلاس، دستگاه‌های مبدل حرارتی، ماهی، شیره و عصاره شیرین بیان، آرد گندم، میگو و رزین‌های آلکید را از جمله محصول و کالاهایی اعلام کرد که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.
رحیمی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال در بین کالاهای صادراتی استان اوره از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 158 و 510 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که از دلایل عمده آن می‌توان به کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار و بازرگانان استان فارس به ویژه در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس اشاره کرد.
وی ادامه داد: در شش ماهه اول امسال 8 هزار تن کالا به ارزش بیش از 53 میلیون دلار از طریق گمرکات استان فارس به کشور وارد شده که این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 22 درصد کاهش و 8 درصد افزایش را نشان می‌دهد. به گفته مدیرکل گمرکات فارس، کالای وارداتی از 37 کشور جهان وارد شده که عمده آنها از کشورهای چین، آلمان، ترکیه، امارات متحده عربی، جمهوری کره، ایتالیا، دانمارک، انگلستان، آمریکا و بلغارستان بوده است.
رحیمی همچنین به تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی فارس هم اشاره کرد و گفت: طی شش ماهه گذشته   143 هزار و 593 مسافر از طریق مرز هوایی استان به کشور وارد شده که از این تعداد 99هزار و 380 ایرانی و 44 هزار و 213 گردشگر خارجی بوده‌اند.
مدیرکل گمرکات فارس یادآور شد: طی این مدت همشهریان استان فارس تعداد 348 بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش 2 هزار و 435 دلار از طریق گمرک امانات پستی دریافت کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی