[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس برگردانده ‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

 سرویس شهرستان‌ها- ارسنجان-داور یزدانی:
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با مداخله اورژانس اجتماعی شهرستان ارسنجان کودک بازمانده از تحصیل شناسایی و به مدرسه برگردانده شد. یعقوبی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان در این رابطه گفت: کودکانی که سن آموزش‌اند اما به دلایلی همچون اجبار حضور در بازار کار یا فقر مالی و اجتماعی، خانوادگی از شور و هیجان مهرماه و فراگیری آموزش باز مانده‌اند طی اقداماتی که در این زمینه داشته و تلاش‌می‌شود تا در سال تحصیلی به سرعت کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی و به مدارس برگردانیم. 
یعقوبی همچنین از تشکیل جلسه شورای ساماندهی سالمندی بهزیستی شهرستان ارسنجان با حضور معاون فرماندار و نمایندگان دستگاه‌های‌عضو شورای ساماندهی سالمندان و اعضای کانون جهان دیدگان شهرستان در محل دفتر معاون فرماندار ارسنجان خبر داد. وی گفت در این جلسه گزارشی آماری از وضعیت سالمندان شهرستان و چگونگی ارائه خدمات بهزیستی به این عزیزان، وضعیت سالمندی در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و بر ایجاد فرهنگ صحیح درخصوص مسایل کارمندی با رویکرد دینی و همچنین توجه ویژه به نیازهای سالمندان و ارتقا کیفیت زندگی در دوران سالمندی و نگاه مثبت جامعه به عزیزان تأکید گردید.
رئیس اداره بهزیستی همچنین اظهار داشت جلسه کمیته مناسب‌سازی فضاهای شهری و اداری ویژه معلولان شهرستان ارسنجان به ریاست احمدعلی زارع معاون فرمانداری در محل دفتر ایشان برگزار گردید. وی گفت در این جلسه ضمن بیان اینکه مناسب‌سازی بحثی انسانی است و سرچشمه در دیدگاه هایی دارد که برای انسان ارزش قائل هستند، توضیحاتی داده شد و اظهار گردید: مناسب‌سازی فقط مربوط به معلولان و جانبازان نیست بلکه کل جمعیت را شامل‌می‌شود و با توجه به نرخ رشدی که در رابطه با سالمندان در کشور وجود دارد در آینده‌ای ‌نزدیک شاهد پیری جمعیت خواهیم بود که این امر ما را موظف به انجام اقداماتی مؤثر‌می‌کند. 
یعقوبی عملیاتی کردن دستورالعمل‌های‌مربوط به مناسب‌سازی را بسیار مهم برشمرد و گفت: کارشناسان ما در اداره بهزیستی هرچند وقت یک بار به صورت نامحسوس دستگاه‌های‌مختلف را مورد ارزیابی قرار ‌می‌دهند و برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای ‌قائل هستند..

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی