[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

سرانه ورزشی پاسارگاد به یک متر ارتقا می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، مهدی جعفری با بیان اینکه ورزش پاسارگاد افق روشنی خواهد داشت، با تشریح برنامه‌های خود ابتدا از طرح‌های ورزشی پاسارگاد سخن به میان آورد و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: خوشبختانه از اواخر دولت یازدهم تاکنون و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فضای ورزشی این شهرستان رشد قابل قبولی داشته و رضایت اهالی ورزش را کسب کرده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد درباره احداث طرح‌های جدید ورزشی سال 98 در این شهرستان توضیح داد و گفت: پروژه خانه جوان با هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است که ان‌شاءالله در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین سالن چندمنظوره مادرسلیمان بخش پاسارگاد و 4 زمین چمن مصنوعی در روستاهای تابعه در حال احداث است که تا پایان سال جاری افتتاح می‌گردند.
وی در ادامه این مبحث توضیح داد و گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ورزشی در دست ساخت شهرستان پاسارگاد، استخر سرپوشیده است که بدون وفقه عملیات پیشرفت فیزیکی آن در حال اجرا است و بنا به گفته پیمانکار، امیدواریم در بهار سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
مهدی جعفری با بیان اینکه شهرستان پاسارگاد به دلیل جاذبه گردشگری سالانه هزاران توریست داخلی و خارجی را پذیرا است، از کلنگ‌زنی اولین پارک ورزشی کشور و استان در این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه زیبا که اواخر شهریور ماه جاری و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان کلنگ‌زنی و عملیات شروع ساخت آن اجرایی گردید، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از اعتبارات ملی وزارت ورزش و جوانان است که طبق توافقات انجام شده و تأمین اعتبار آن، ان‌شاءالله تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد. این مجموعه ورزشی شامل زمین چمن مصنوعی، زمین والیبال و بسکتبال و پیست سلامت دوچرخه‌سواری مجهز به سیستم روشنایی است که در مجموع با اتمام این طرح‌های ورزشی، سرانه ورزش پاسارگاد در پایان سال جاری به یک متر ارتقا پیدا می‌کند.
دبیر شورای عالی ورزش شهرستان پاسارگاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره‌ای به هیئت‌های ورزشی این شهرستان داشت و گفت: با توجه به نبود آموزش‌های لازم در سال‌های گذشته، تصمیم گرفتیم به صورت زیربنایی و سرمایه‌گذاری در رده‌های پایه برنامه مدونی برای فعالیت هیئت‌ها داشته باشیم و در حال حاضر بیشتر رشته‌های ورزشی فعالیت خوبی دارند و در رشته‌ای مانند کشتی بسیار هوشیارانه عمل می‌کنیم. با توجه به استعدادهای موجود ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک حداقل یک نماینده در تیم ملی جهت حضور در رقابت‌های بین‌المللی و به خصوص المپیک خواهیم داشت. در آبان ماه امسال نیز حسین خباز و علیرضا رضوانی، دو ورزشکار پاسارگادی جهت حضور در مسابقات جهانی بوکس به کشور بلغارستان اعزام می‌شوند. البته ناگفته نماند در رشته کاراته هم پیشرفت خوبی حاصل شده، تا جایی که در مسابقات بین‌المللی تهران با اعزام 18 ورزشکار و با دریافت مدال‌های طلا و نقره موجب توجه فدراسیون و جامعه کاراته گردید.
رئیس اداره ورزش و جوانان پاسارگاد با بیان اینکه جهت اعزام ورزشکاران و داوران در بخش آقایان و بانوان به رقابت‌های مختلف داخلی و خارجی از حامیان مالی استفاده می‌کنیم، درباره آموزش دوره‌های مربیگری و داوری اظهار داشت: در طول سال توجه ویژه‌ای به مبحث آموزش داشته و زیر نظر فدراسیون کلاس‌های متعددی برگزار می‌گردد. در جهت استعدادیابی نیز طبق تفاهم انجام شده با اداره آموزش و پرورش و با کمک معلمان ورزش، ورزشکاران مستعد در رشته‌های مختلف ورزشی را کشف کرده و برای پیشرفت آنان تا مرز قهرمانی تلاش می‌کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌های ورزش همگانی پرداخت و خاطرنشان کرد: به طور حتم توسعه ورزش همگانی موجب رشد و ارتقای ورزش قهرمانی می‌گردد و در این زمینه در طول سال برنامه‌های متعددی مانند کوه‌پیمایی و پیاده‌روی‌های خانوادگی برگزار کرده و در برخی از این برنامه‌ها بسیاری از توریست‌های خارجی حضور پیدا می‌کنند. برای هرچه بهتر شدن ورزش همگانی کارهای فرهنگی را نیز اجرا می‌کنیم. همان‌طور که مردم عزیز و ورزش‌دوست پاسارگاد مستحضر هستند، در همین هفته دفاع مقدس 12 برنامه فرهنگی و ورزشی برای مردم اجرا نمودیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه شرایط میزبانی رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی در این شهرستان و در برخی رشته‌ها به خوبی فراهم است، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اداره ورزش و جوانان این شهرستان توجه به بحث توریسم ورزشی است؛ زیرا موجب رشد اقتصادی در این منطقه می‌شود. به همین خاطر پیشنهادهای میزبانی زیادی را درخواست می‌کنیم که نمونه بارز آن، برگزاری مسابقات والیبال بانوان و آقایان در اوایل تابستان امسال بود که 17 تیم و نزدیک به 350 ورزشکار در این شهرستان حضور پیدا کردند.
مهدی جعفری در پایان از خدمات مدیرکل ورزش و جوانان فارس تشکر و قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی