[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

جام جهان‌پهلوان در فارس، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: دولت تدبیر و امید توجه مناسبی به حوزه ورزش این استان داشته است و توسعه زیرساخت‌های‌ورزشی فارس در این دولت به صورت جهشی بوده است.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که این استان استعدادهای بسیار زیادی در رشته‌های‌مختلف ورزشی به ویژه کشتی دارد، اظهارداشت: در زمینه زیرساخت‌های‌ورزشی، اعم از سالن‌های‌روباز و سرپوشیده به اندازه همه تاریخ در فارس، توسعه صورت گرفته است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که ساخت و بهره‌برداری از فاز اول ورزشگاه 50 هزار نفره پارس و ساخت سالن ورزشی شش‌هزار‌نفره از جمله مهم‌ترین اقدامات برای توسعه زیرساخت‌های‌ورزشی‌این‌استان‌بوده است، ادامه داد: ساخت سالن‌های‌ روستایی،‌ ساخت‌سالن‌های‌سرپوشیده در مراکز شهرستان و تعمیر و ترمیم فضاهای ورزشی موجود، پویایی بیشتر را برای ورزشی فارس نوید ‌می‌دهد. وی با بیان این که برای توسعه ورزش کشتی باید به تبلیغات و اطلاع رسانی به ویژه از طریق شبکه‌های‌پربیننده تلویزیون توجه شود، تصریح کرد: هر اندازه ورزش در جامعه رونق بگیرد آسیب‌های‌اجتماعی کاهش خواهد یافت و اگر هزینه‌های‌درمان و مقابله با آسیب‌های‌اجتماعی در حوزه ورزش هزینه شود بسیار اثرگذارتر خواهد بود.
استاندار فارس؛ مدیرکل ورزش و جوانان این استان را فردی ریسک‌پذیر و تلاشگر برای توسعه ورزش فارس دانست و گفت: برای حوزه ورزش اهمیت زیادی قائل هستم و وقت و اعتبارات را تا حد امکان برای این حوزه اختصاص ‌می‌دهم.
دکتر رحیمی با اشاره به این که کمک‌های‌دولتی به رشته‌های ‌مختلف ورزشی صرفاً در چارچوب مقررات و مجاری قانونی میسر خواهد بود، اظهارداشت: تلاش‌ می‌کنیم از همه فرصت‌های‌قانونی برای یاری رساندن و تقویت و توسعه ورزش فارس استفاده کنیم. نماینده عالی دولت در استان فارس، میزبانی مسابقات کشتی جام‌جهان پهلوان تختی را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها‌ و استعدادهای این استان و شهر شیراز دانست و گفت: همه ظرفیت‌های‌استان فارس را برای برگزاری مناسب این مسابقات به کار ‌می‌گیریم.
وی بر اهتمام مدیریت ارشد استان فارس بر میزبانی مسابقات مختلف ورزشی در این استان تأکید کرد و گفت: توریسم‌ورزشی از جمله مقوله‌های ‌مورد توجه در استان فارس است و تلاش ‌می‌کنیم با بهره‌گیری از مسابقات مختلف ورزشی از این ظرفیت استان بهره‌مند شویم.
در این دیدار آقای علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، با بیان این که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در ورزش استان فارس صورت گرفته است، افزود: فارس در زمینه ساخت اماکن ورزشی در کشور الگو است و برگزاری مسابقات جهانی کشتی در شیراز ‌می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در زمینه جلب و تشویق نوجوانان به ورزش کشتی مؤثر باشد. 
علیرضا‌دبیر تصریح کرد: استان فارس یکی از مهم‌ترین استان‌های‌کشور در زمینه رشته ورزشی کشتی محسوب‌ می‌شود و ورزشکاران این استان، در میادین جهانی برای جمهوری اسلامی ایران مدال‌های ‌ارزشمندی را کسب کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی