[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

شگفتی در کار نبود، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین:  قشقایی با وجود ارائه یک بازی قابل‌قبول مقابل یک تیم لیگ برتری، از جام حذفی کنار رفت.
این تیم از ساعت 3 بعد از ظهر دیروز در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان صنعت نفت آبادان بود و با اینکه با یک گل از حریف خود پیش بود، در پایان با حساب دو بر یک بازی را واگذار کرد و از صعود به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها‌ بازماند.
در این مسابقه تیم قشقایی با ترکیب مسلم حق‌شناس، مجیدایوبی، پوریا زارع، علی آزادمنش، آرام عباسی، محمدرضا فیروززاده، علی حسامی، محمدجواد عباسی، مرتضی سنجانکی، سعید زارع و محمد غلامی به میدان آمد و در سوی دیگر میدان، صنعت نفت با نفراتی چون ناصر سالاری، سیروان قربانی، عقیل کعبی، عیسی آل کثیر، طالب ریکانی، مسلم محمدی، سیدمحمد قریشی، رضا جبیره، محمد اهل شاخه، مهدی حنفی و عبداله ناصری پا به زمین مسابقه گذاشت. هدایت نفت بر عهده دراگان اسکوچیچ کروات بود و مهدی فروردین هم به عنوان سرمربی روی نیمکت قشقایی نشست.
بازی در نیمه اول بسیار کم موقعیت دنبال شد و  تا دقیقه 38 هر تیم دوبار به صورت نه چندان خطرناکی دروازه حریف را تهدید کرد تا اینکه قشقایی روی اولین موقعیت خطرناک بازی به گل رسید. در این دقیقه حرکت خوب و پاس محمدجواد عباسی به سعید زارع رسید و او هم با یک ضربه دیدنی پای چپ توپ را به گوشه دروازه صنعت نفت رساند.
در ادامه تیم قشقایی به خوبی بازی را اداره کرد و دو دقیقه وقت تلف شده در نظر گرفته شده برای نیمه‌اول هم با برتری این تیم به پایان رسید اما یک ضربه کرنر در دقیقه 48 این نیمه، باعث شد تا محمد اهل شاخه با ضربه سر دروازه را باز کرده و نیمه اول با تساوی یک یک به پایان برسد.
اسکوچیچ که در نیمه اول یک تعویض اجباری را انجام داده بود، در شروع نیمه دوم میلاد جهانی را هم به بازی آورد تا به خط حمله خود سرعت دهد. اما اولین موقعیت خطرناک نصیب قشقایی شد. پاس عالی سنجانکی در دقیقه 51 به محمد غلامی رسید اما او که در نیمه اول هم بازی ضعیفی ارائه داده بود، با ضربه‌ای‌کم جان این فرصت طلایی را از دست داد. 
دو دقیقه بعد، عیسی آل کثیر یکی از بهترین بازیکنان صنعت نفت در لیگ برتر، فرصتی عالی روی دروازه قشقایی داشت اما با ضربه‌ای‌آرام توپ را به مسلم حق شناس سپرد. 
بالاخره در دقیقه 58 فشار نفتی‌ها ‌روی توپ‌های‌ هوایی نتیجه داد و ارسال میلاد جهانی با ضربه سر محمد اهل شاخه به گل دوم تبدیل شد. این مدافع میانی نفتی‌ها‌روی کرنرها بسیار موفق عمل کرد و هر دو گل تیمش را به ثمر رساند.
در دقیقه 65 مهدی فروردین اولین تعویض خود را انجام داد و سهیل فداکار را به جای محمد غلامی به بازی آورد. مسلم حق‌شناس دروازه‌بان قشقایی دو بار در دقایق 69 و 76 با واکنش‌های ‌عالی خود مانع از گلزنی عیسی آل‌کثیر شد.
در دقایق 77 و 82 دو تعویض دیگر قشقایی هم انجام شد و حسین صادقی و بهزاد دودانگه به بازی آمدند. با آمدن این دو بازیکن، قشقایی توانست فشار بیشتری به خط دفاع صنعت نفت وارد کند اما ارسال‌های‌کم‌دقت باعث از دست رفتن شانس‌های‌گلزنی شد. در دقیقه 86 مجید‌ایوبی مدافع با تجربه قشقایی روی یک ضربه کرنر‌می‌توانست دروازه را باز کند اما ضربه او در شرایطی ایده آل، از بالای دروازه به بیرون رفت. 
در چهار دقیقه وقت تلف شده نیمه دوم، قشقایی باز هم به حملات خود ادامه داد اما در ایجاد موقعیت گل ناکام بود و در نهایت با نتیجه‌ای ‌نزدیک بازی را به حریف لیگ برتری خود واگذار کرد و از جام حذفی کنار رفت.
در ادامه این رقابت‌ها ‌عصر امروز در ورزشگاه حافظیه، تیم فجرسپاسی میزبان دیگر تیم خوزستانی یعنی فولاد خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی