[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

مشکلات را با تدوین نقشه راه کشاورزی حل کنیم ، روزنامه شیراز نوین

دکتر رحیمی: منابع طبیعی جذب اعتبارات ملی در اجرای طرح‌های‌ آبخیزداری را با جدیت دنبال کند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در جلسه شورای کشاورزی با اشاره به تدوین نقشه راه کشاورزی بر مبنای تحقیقات علمی، بر اهمیت این اقدام تأکید کرد و افزود: اگر بخواهیم در  تنگناهای حوزه کشاورزی بر مسایل و مشکلات فائق باشیم باید به سمت کشاورزی دانش بنیان حرکت کنیم که بهره گرفتن از توان و تخصص دانشگاه و همچنین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی راه دستیابی به این مهم است.
وی با بیان اینکه تحقیقات و پژوهش‌های علمی حوزه کشاورزی باید از کاغذ و کتابخانه خارج شده و در عمل اجرایی شوند، عنوان کرد: اساتید و متخصصان مراکز علمی و دانشگاهی در حوزه کشاورزی باید همچون حوزه صنعت به منظور تقویت ارتباط دانشگاه و کشاورزی وارد عمل شوند.
وی با اشاره به سایبان‌گذاری در ۱۴۶ هکتار از اراضی کشاورزی استان، ابراز کرد: با توجه به اثراتی همچون کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی مصرف آب، تعدیل دما، جلوگیری از خسارت پرندگان و... باید با هدف‌گذاری دقیق به دنبال افزایش این میزان از سایبان‌ها باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با تأکید بر اهمیت اجرا طرح‌های آبخیزداری به تفاهم‌نامه استان با سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و تخصیص ۶۷ میلیارد تومان اعتبار در این راستا اشاره کرد و از متولیان منابع طبیعی و اعضا شوراهای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها خواست در جذب اعتبارات ملی این حوزه نهایت تلاش را به کار گیرند.
استاندار فارس بیان کرد: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی همچون گندم، کلزا و چغندر باید به صورتی عادلانه و به گونه‌ای ‌تعیین شود که سبب متضرر شدن کشاورزان ‌نباشد‌.
وی ادامه داد: در این باره مکاتبات زیادی با معاون اول رئیس‌جمهور، وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مربوطه داشته‌ایم.
دکتر رحیمی همچنین‌با اشاره به اینکه نحوه خرید چغندر و پرداخت هزینه آن از سوی کارخانه‌های ‌قند مشکلاتی را به وجود آورده است از مدیرکل جهاد کشاورزی و رئیس سازمان صنعت و معدن استان خواست با اندیشیدن تدابیری از تکرار این مشکلات جلوگیری کنند.
وی با تأکید بر اینکه وجود تشکل‌های مدنی بیانگر حرکت جامعه به سمت توسعه و پیشرفت است، از تقویت و فعالیت این تشکل‌ها‌در حوزه کشاورزی استقبال کرد و افزود: بی‌تردید پیگیر تحقق مطالبات به حق این تشکل‌ها خواهیم بود. دکتر رحیمی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در مقر سازمان ملل و دفاع مقتدرانه ایشان  از منافع ملی و ارزش‌های ملت ایران، افزود: همانگونه که مشاهده شد سران کشورهای مهم دنیا در تلاش بودند با رئیس‌جمهور ایران دیدار داشته‌باشند.
وی ادامه داد: قطعاً اگر رئیس‌جمهور با اقتدار مواضع جمهوری اسلامی را مطرح میکند به پشتوانه مردم و با توجه به راهبری‌های ‌رهبر معظم انقلاب و پشتوانه نیروهای داخلی ما در همه زمینه‌ها ‌است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی