[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

شیراز را با نگاهی که جهان به آن دارد باید ساخت، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه شیراز به واسطه دارا بودن شاخصه‌های متعدد، شهری بین‌المللی است، تأکید کرد که شیراز را باید بر اساس نگاه بین‌المللی که به آن وجود دارد توسعه داد. مهندس اسماعیل صالحی در جمع مشاورین و ناظرین پروژه‌های‌شهرداری شیراز، بر ضرورت ارتقاء نگاه و دیدگاه افراد در سطحی که تراز شیراز به عنوان یک شهر جهانی است، گفت: مشاورین بازوی فنی شهرداری هستند. وی خاطرنشان کرد: برای اینکه اقدامات عمرانی بهبود یابد و شهروندان هم رضایت بیشتری داشته باشند، از مشاوران برای ارتقاء عملکرد بهره‌ می‌گیریم.
مهندس صالحی با اشاره به طرح این دیدگاه از سوی شهردار که «شیراز باید مانند شیراز باشد»، گفت: با توجه به این رویکرد باید تلاش کنیم تا آنچه شایستۀ این شهر جهانی و مردم خونگرم آن است، رقم بخورد.
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه آنچه امروز طراحی و اجرا می‌شود توسط آیندگان قضاوت خواهد شد، گفت: همه مشاوران و ناظران در ساخت پروژه‌های ‌ماندگار سهیم هستند و آیندگان از طراحان و سازندگان پروژه‌های تأثیرگذار و ماندگار به دلیل تبعات مثبت این طرح‌ها به نیکی یاد ‌می‌کنند. مهندس صالحی با اشاره به اهمیت و حساسیت کار ناظران، تأکید کرد که هرجا در نظارت کوتاهی شده آسیب‌زا بوده است و گفت: در طراحی پروژه‌ها‌ مشکلات تأسیسات زیرزمینی و جنس زمین و خاک، جوانب ژئوتکنیکی، زیست‌محیطی، منظر شهری، پدافند غیرعامل و ... که از اصول است در نظر گرفته شود. او اضافه کرد: تیم نظارت کارگاهی با ارتقاء جایگاه، باید قوی عمل کند و انگیزه کافی برای هدایت کارگاه را داشته‌باشد. بنابراین نیروهایی که به پروژه‌ها ‌تزریق ‌می‌کنید باید در قد و قوارۀ این شهر و پروژه‌های‌شاخص آن باشد. وی جایگاه مشاوران پروژه‌های شهرداری را رفیع دانست مشروط به آنکه پخته، تخصصی و با علاقه کار کنند و ما قدردان تمام مشاوران دلسوز هستیم. مهندس صالحی بر لزوم قدردانی از تمام عوامل پروژه‌های ماندگار و تأثیرگذار را یادآور شد و گفت: باید برای پولی که شهروندان در اختیار شهرداری قرار داده‌اند تا سطح رفاه و آسایش آنان را ارتقاء دهیم، اهمیت قائل بوده و نسبت به آن احساس مسئولیت داشته‌باشیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی