[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

نمایشگاه قافله عشق با سه موضوع در شیراز گشایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

 نمایشگاه قافله عشق، به دستان دانش‌آموزان شیراز با محوریت روایت‌گری، بیانیه دوم انقلاب و پاسخ به شبهات در شیراز برگزار شد.
 به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در افتتاح نمایشگاه بزرگ «قافله عشق» با موضوع دفاع مقدس و ماه محرم، گفت: کار مردمی، آن هم به دست قشر دانش‌آموز به ویژه در جهت پیام‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم در مورد پیام عاشورا، ارزشمند است. وی با اشاره به کارهای هنری در طول سالیان به دست هنرمندان مختلف با موضوع عاشورا و کربلا، افزود: متأسفانه در تاریخ اسلام فقط وقایع را نوشتند اما در مورد مسائل اجتماعی کوتاهی شده است، امام حسین (ع) در دوران صلح امام حسن (ع) به تبعیت پرداختند، تاریخ‌نگاران فقط 6 ماه زندگی امام حسین (ع) را مدنظر قرار دادند، درحالی‌که 56 سال از زندگی ایشان پر از پیام اجتماعی است، نامه‌های ارسال شده به امام حسین (ع) برای تغییر پایگاه قدرت به کوفه بود و فقط افراد کمی پیرو واقعی بودند.
گشتاسبی راد با اشاره به شرایط کنونی کشور، بیان کرد: در عصر حاضر نیز، امام مهدی (عج) منتظر یاران و همراهان واقعی است و ما باید خود را محک بزنیم که در کجای سپاه امام زمان (عج) قرار داریم.  این مقام مسئول عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه با هدف آگاهی‌بخشی، معرفی و بیان هدف کاروان عاشورا و پاسخ به سوالاتی است که در ذهن ما وجود دارد تا بتوانیم راه را از بی‌راه تشخیص دهیم و بهترین انتخاب را داشته‌باشیم.
در ادامه؛ روح الله ذاکرین، مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان فارس گفت: این نمایشگاه دارای ابعاد مختلفی است، قسمت نخست این نمایشگاه به کاروان امام حسین (ع) و حرکت اباعبدالله (ع) از مدینه تا کربلا و همچنین حرکت کاروان اسرا از کربلا تا کوفه و شام و در ادامه اتصال این قیام به قیام حضرت مهدی (عج) برمی‌گردد.  وی با اشاره به اهداف پیش‌بینی شده برای برگزاری این نمایشگاه، افزود: هدف تبیین و بصیرت افزایی نسبت به قیام حضرت اباعبدالله و اندیشه نسبت به این مسئله که در کجای لشکر مهدی هستیم، اولین هدف این نمایشگاه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی