[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

قضات نماینده حاکمیت هستند، روزنامه شیراز نوین

همایش ویژه بزرگداشت یاد و خاطره ایثار و رشادت‌های‌ شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس در دادگستری استان فارس با حضور آیت اله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، سردار غیاثی فرمانده سپاه فجر استان، اعضای شورای قضایی فارس، قضات و کارکنان مجموعه قضایی استان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرماندهان و مسئولان سپاه فجر استان  برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، شهدای قوه‌قضائیه به ویژه شهید مظلوم دکتر بهشتی گفت: هفته دفاع مقدس امسال مقارن با ایام محرم شده است که باید از نهضت عاشورا درس‌های‌ فراوانی گرفت و اگر می‌خواهیم حیات مادی و معنوی چون اصحاب سیدالشهداء (ع) داشته‌باشیم باید انقلابی بود و بصیرت انقلابی داشته‌باشیم و در ادامه مکتب سرخ شهادت تن به ذلت  ندهیم. حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی هدف از برگزاری همایش بزرگداشت دفاع مقدس در دادگستری فارس را  جلسه‌ای‌در راستای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی دانست و تصریح کرد: بخشی از قضات و کارکنان دادگستری استان از ایثارگران و جانبازان عزیز 8 سال جنگ تحمیلی هستندکه بدون هیچ چشم داشتی در جبهه‌های‌حق علیه باطل حضور داشته و امروز نیز در راه احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه تلاش ‌می‌کنند.
وی در ادامه با اشاره به تأکیدات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که قوه قضائیه صددرصد انقلابی باشد، گفت: فردی که در دستگاه قضایی فعالیت‌ می‌کند باید انقلابی باشد و دغدغه این  نظام و انقلاب را داشته باشد؛ دستگاه قضایی یک دستگاه حاکمیتی است؛ قضات نماینده حاکمیت هستند و باید  با صراحت  از مواضع انقلاب دفاع کنند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس به موضوع جوان‌گرایی و ارزش‌گرایی در دوران تحولی دستگاه قضایی نیز اشاره کرد و یادآور شد: اکثریت بدنه دستگاه قضایی از جوانان متدین و پایبند به ارزش‌های‌ والای نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه این همایش به قضات و کارکنان ارزشی و انقلابی دادگستری استان فارس توصیه کرد تا ضمن رعایت عدالت، مردمی بوده و با حسن‌خلق و خوش رفتاری در تکریم و احترام ارباب رجوع اهتمام لازم داشته‌باشند.
وی به برخورد با فساد نیز اشاره کرد و گفت: در دوران جدید تحول دستگاه قضایی برخوردهای قانونی و بدون اغماضی  با فساد صورت گرفته است  بنابراین قضات دادگستری استان نیز در راستای فرمایشات رهبری فرزانه انقلاب و ریاست معظم قوه قضائیه در برخورد با مفسدین قاطعانه سرسوزنی اغماض و چشم پوشی نکنند و در چارچوب قانون با فساد مقابله کنند. 
رئیس کل دادگستری استان فارس به موضوع احیاء حقوق عامه نیز اشاره کرد و گفت: در راستای حفظ و احیای حقوق عامه با همت، همراهی و کمک بسیجیان با فرد و یا افرادی که بخواهند به حقوق مردم دست درازی کنند برخورد جدی و قانونی خواهیم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین  قضات دادگستری را از فعال‌ترین و پرکارترین افراد دانست و گفت: دستورات و بخشنامه‌هایی  که از سوی ریاست معظم قوه قضائیه صادر‌می‌شود  باید با جدیت تمام از سوی همه همکاران قضایی و اداری در بخش‌های‌مختلف اجرائی شود و با اراده و پشتکار فراوان در راستای رسیدگی به مشکلات مردم و بررسی پرونده‌های‌قضایی گام برداریم.
وی در همایش ویژه بزرگداشت  هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: اگر به دنبال خیر دنیا و آخرت هستید باید پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب باشید و ضمن پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های ‌والای  نظام مقدس جمهوری اسلامی تسلیم‌تر از همه به رهبری معظم  انقلاب بوده و هرگز در برابر مشکلات ناامید نشویم.
وی از تعامل  بسیار مناسب دادگستری استان فارس با سپاه  پاسداران، نمایندگی ولی‌فقیه در استان و سایر دستگاه‌ها ونهادهای استان نام برد و گفت: به لطف و یاری خداوند امروز استان فارس در امنیت مطلوبی به سر می‌برد و برای این که دادگستری استان فارس در اوج اقتدار و افتخار باشد نیازمند همراهی همه همکاران و به خصوص  بسیجیان است.
لازم به ذکر است در پایان این همایش از 20 نفر از قضات ایثارگر دادگستری استان فارس، فرمانده سپاه فجر استان سردار غیاثی و تنی چند از فرماندهان سپاه فجر با اهدای لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس  تجلیل و قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی