[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

امید اجرای آرای ناهمخوان با نظر رهبری در جامعه وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس اظهار کرد: رأی افراد حتی اگر اهل علم و فضل باشند، وقتی همخوان با نظر رهبری باشد نه مصداق معروف است و نه در جامعه امیدی برای اجرایی شدن آن وجود دارد.
به گزارش ایسنا آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه ۷ مهر در جلسه مجمع کشوری رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس بیان کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر نیاز به کسانی دارد که هم از نظر اراده و هم موقعیت اجتماعی در جایگاهی باشند که سخن آنها تأثیرگذار باشد. او احتمال تأثیر را از شرایط این فریضه الهی ذکر و خاطرنشان کرد: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، مجموعه‌ای تاثیر گذار در اجتماع به شمار می‌رود و امید است حرکت آنها نتیجه بخش باشد. نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تأکید کرد: بهتر است رویکرد این مجمع در دسته‌بندی امر به معروف و نهی از منکر به اموری باشد که از نگاه شرع و مردم اهمیت بیشتری دارد. آیت‌الله دژکام ادامه داد: این مجمع مصداق معروف را سیاست‌های رهبری قرار داده‌اند که جای قدردانی دارد. وی با بیان اینکه جایگاه ولی‌فقیه در نظام اسلامی تعیین چارچوب و راهبرد برای فعالیت‌های مختلف نظام است، گفت: اگر بخواهیم معروف را بشناسیم باید دید که نگاه رهبر به کدام سو است.
امام جمعه شیراز همچینن با بیان اینکه اگر تفکری هماهنگ با نظر ولی‌فقیه نباشد اختلاف دیدگاه درست می‌شود و در این صورت خودمان لطمه می‌خوریم، ابراز امیدواری کرد گام‌های بلندی از سوی همه کسانی که زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‌کنند، برداشته شود.
به گزارش ایسنا، در این جلسه سیروس سجادیان، فرمانده سابق انتظامی فارس به عنوان رئیس جدید مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر این استان معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی