[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

اتحاد طلایی شیراز فولاد نکونام را خم کرد، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین: تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز با برتری مقابل تیم لیگ برتری فولاد خوزستان به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های ‌فوتبال جام حذفی فوتبال ایران راه یافت.
در یکی از دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی، عصردیروز در ورزشگاه حافظیه تیم فجرسپاسی میزبان فولاد خوزستان بود. در این مسابقه داوود مهابادی این نفرات را از ابتدا به میدان فرستاد: سعید جلالی راد، محمد امینی، امیر شبانی، محمدحسین‌کریم‌زاده، میلادغریبی، بابا محمدی، احسان علوان‌زاده، اکبر بختیاری، اسماعیل بابایی و ایوب کلانتری.
در سوی مقابل، جواد نکونام هم این نفرات را در ترکیب اصلی فولاد قرار داد: احسان مرادیان، میثم دورقی، حسن بیت سعید، محمد قاسمی‌نژاد، محمد آبشک، عارف آقاسی، وحید حیدریه، امیرحسین باقرپور، وحید نامداری، انس ولید خالد بنی‌یاسین و صالح حردانی. در همان ثانیه‌های ابتدایی بازی، محمد امینی مدافع چپ تأثیرگذار فجری‌ها ‌از ناحیه پایین چشم آسیب جدی دید و خیلی زود جای خود را به حمید جوکار داد. فولادی‌ها‌در 25 دقیقه ابتدای بازی، تیم برتر میدان بودند و در دقیقه 25 روی یک ارسال از جناح راست، توسط امیرحسین باقرپور به گل اول بازی دست یافتند. اما این گل دو دقیقه بیشتر دوام نداشت. در دقیقه 27 محمدحسین کریم‌زاده وینگر سرعتی و تکنیکی فجری‌ها، اولین موقعیت جدی فجر را با شوتی تماشایی به گل تساوی تبدیل کرد.
پنج دقیقه بعد صحنه‌ای مشکوک به پنالتی روی کریم زاده رخ داد اما داور اعتقادی به خطا نداشت. در دقیقه 35 اشتباه و تعلل مدافعان فجر باعث شد تا حسن بیت سعید مهاجم سرشناس فولاد با یک شوت روی پا دروازه سعید جلالی‌راد را فرو بریزد. بدین ترتیب نیمه نخست با پیروزی دو بر یک فولاد به پایان رسید.
نیمه‌دوم با خطاهای متعدد فولادی‌ها‌ آغاز شد به طوری که در همان 10 دقیقه ابتدایی این تیم شش خطا مرتکب شد که ششمین خطا به گل دوم فجر منجر شد. میلاد غریبی ضربه آزاد را از حوالی خط طولی روی دروازه ارسال کرد و این توپ بدون برخورد با هیچ بازیکنی وارد دروازه احسان مرادیان شد. پس از این گل عطش دو تیم برای گلزنی تا حدودی فروکش کرد، هر چند هر چه به دقایق پایانی نزدیک‌تر شدیم، فشار فولاد بیشتر شد و در چند نوبت توسط باقرپور، آبشک و لوسیانو پریرای تازه وارد‌ می‌توانست به گل دست پیدا کند اما در نهایت نیمه دوم با تساوی به پایان رسید و بازی به وقت اضافه کشید. در وقت اضافه هر دو تیم محتاط بازی کردند و موقعیت چندانی نصیب دو تیم نشد. جدی‌ترین موقعیت در دقیقه 118 نصیب لوسیانو پریرا شد که با واکنش خوب سعید جلالی راد، توپ به کرنر رفت و در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. در پنالتی‌ها، پریرا باز هم مغلوب جلالی راد شد و اولین پنالتی را به دست او کوبید. میلاد غریبی اولین پنالتی فجر را تبدیل به گل کرد اما میثم دورقی دومین پنالتی فولاد را هم به تیر کوبید تا فجر در شرایط ایده آلی برای پیروزی قرار بگیرد.
اما ایوب کلانتری امید اول فجری‌ها، پنالتی خود را به بیرون زد. حسن بیت سعید ضربه پنالتی خود را تبدیل به گل کرد و در ادامه ضربه بهرام احمدی هم به تیر افقی خورد تا همه چیز مساوی دنبال شود. محمد آبشک ضربه بعدی فولاد را به گل تبدیل کرد و حمید جوکار نیز توپ را به گل تبدیل کرد تا کار به ضربات آخر دو تیم کشیده شود.
عارف آقاسی توپ را به تیر عمودی کوبید و بابا محمدی با ضربه‌ای دقیق توپ را به تور چسباند تا ورزشگاه حافظیه غرق در شادی شود.
فجرسپاسی با این پیروزی بزرگ راهی مرحله یک هشتم نهایی و حریف تیم تراکتورسازی تبریز شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی