[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: برخی رسانه‌ها به جای نقد با آبروی افراد بازی می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز و نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: بعضی رسانه‌ها به جای نقد با آبروی افراد بازی می‌کنند و دنبال سیاه‌نمایی هستند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام دوشنبه ۸مهرماه در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرک صنعتی شیراز عنوان کرد: درحالی که در جامعه اسلامی نباید به دنبال سیاه‌نمایی باشیم و نام آن را نقد بگذاریم.
وی ادامه داد: مسیر کار عدالت‌محور و تبلیغات عادلانه باید به گونه‌ای باشد که افراد بتوانند گذشته، حال و آینده خود را در نظر بگیرند و برای حرکت به سمت آینده با نگاهی به گذشته اقدام کنند.
آیت الله دژکام با تأکید بر اینکه در جامعه اسلامی نباید به دنبال تحقیر یکدیگر باشیم، ابراز داشت: دعوت دین اسلام به این است که متعادل گام برداریم و سخن بگوییم و کار تبلیغی و رسانه‌ای عادلانه اینگونه است.
نباید گذشته تاریخی خود را فراموش کنیم
آیت‌الله دژکام در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت ایران در حدود ۵۰ سال پیش، بیان داشت: نباید گذشته تاریخی خود را فراموش کنیم و در این یادآوری نیز نباید بنای تحقیر همدیگر را داشته‌باشیم؛ اما باید بدانیم وضعمان چه بود.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: امروز به آمریکا می‌گوییم اگر هواپیمای شناسایی بخواهد از مرز ما رد شود آن را می‌زنیم، یعنی می‌زنیم و  نه اینکه می‌گیریم. امروز فرمانده ارتش ما به آمریکایی‌ها رسماً اعلام می‌کند که اگر یکی بزنی ۱۰ تا می‌خوری؛ این موضوع درمقابل وضعیت کاپیتولاسیون است که براساس آن کسی حق نداشت به سگ آمریکایی چیزی بگوید.
وی با اشاره به قدرت نظامی ایران، ابراز داشت: تردیدی نیست که امروز کسی در منطقه نمی‌تواند مقابل ما بایستد.
امام جمعه شیراز با اشاره به دیدار شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن با رهبری، عنوان کرد: ژاپن کشوری است که کمک انسانی‌اش به سوریه میلیارد دلاری بود و حال نخست‌وزیرش واسطه می‌شود که ما با آمریکا مذاکره کنیم و رهبری می‌فرمایند مذاکره نمی‌کنیم؛ این عزت امروز نصیب شما شد و ما از وضعیت چهار دهه پیش تا امروز راه بسیاری آمده‌ایم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس با بیان اینکه  دشمن درحال رصد ماست، گفت: دشمن می‌داند ما در کجا هستیم و چطور باید فشار بیاورد. آنچه آن‌ها دارند پشت سر هم تکرار می‌کنند، بحث مسائل اقتصادی و تحریم‌هاست.
آیت‌الله دژکام اضافه کرد: وضعیتی که در باب اقتصادی و صنعتی و تولیدی داریم شبیه همان وضعیتی است که در دهه ۶۰ در باب مسائل نظامی داشتیم. گرچه می‌گوییم چند کارخانه‌مان کار می‌کند؛ در مقابل چند کارخانه‌مان هم کار نمی‌کند.
وی با تأکید بر اینکه باید کارها را به‌گونه‌ای در عرصه اقتصادی سامان دهیم که  نتوانند بگویند تحریم‌های فلج‌کننده اعمال می‌کنیم، گفت: در عرصه اقتصاد بحث مزیت نسبی است. لازم نیست همه چیز را ما تولید کنیم. ما می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته‌باشیم؛ اما در عین حال مذاکره تحت فشار و تحریم را نمی‌پذیریم.
امام جمعه شیراز بیان داشت: ما می‌توانیم از عهده کار خود بر آییم و پس از آن می‌توان از معامله‌ای سخن گفت که طرفین با هم می‌نشینند؛ نه اینکه بگویند هرچه ما می‌گوییم شما باید انجام دهید.
آیت‌الله دژکام فعالان عرصه صنعت را سربازان میدان جنگ اقتصادی نامید و عنوان کرد: مدیران اجرایی باید از کسانی که وسط میدان مبارزه هستند حمایت و پشتیبانی کنند و  کارها را سامان دهند.
وی نابسامانی فعالیت‌ها در عرصه‌های تولیدی و اقتصادی را یکی از مشکلات این عرصه دانست و گفت: در زمینه برقراری ارتباط و کسب اطلاع از یکدیگر گاهی دچار مشکلاتی هستیم که با وجود تلاش‌ها باعث ایجاد مانع می‌شود. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: این موضوع باعث می‌شود کسی که در شیراز جنسی را تولید می‌کند نتواند آن را در بازار به فروش برساند و آنکس که به این جنس نیاز دارد نتواند آن را در همین شهر بیابد.
آیت‌الله دژکام گفت:‌ باید در ضمن مبارزه اقتصادی یاد بگیریم که اول هماهنگ شویم و بعد اقدام کنیم و اگر نه مانند گذشته شرکت اروپایی باید بیاید طراحی کند و همه چیز را هم کنترل کند؛ درحالیکه ما می‌خواهیم خودمان باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی