[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

اعضای موکب احمد بن موسی(ع) شیراز به مرز شلمچه اعزام شدند، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در آیین بدرقه کاروان موکب احمد بن موسی (ع) اعلام کرد: ترکیب نیروها و امکانات موکب احمد بن موسی (ع) از مجموعه نیروهای حوزه‌های‌مختلف شهرداری است و پذیرایی از زوار در مرز شلمچه با همکاری خیرین انجام‌ می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در حاشیه این آیین گفت: بیش از 500 نفر از نیروهای شهرداری شیراز در قالب کاروان احمد بن موسی (ع) در مرز شلمچه مستقر‌ می‌شوند و به زوار امام حسین (ع) خدمت‌رسانی‌ می‌کنند.
وی با بیان اینکه نیروهای شهرداری داوطلبانه اعزام شده‌اند، افزود: به نمایندگی از مردم شیراز پذیرایی از زوار امام حسین (ع) را در موکب احمد بن موسی (ع) انجام ‌می‌دهیم.
شهردار شیراز ضمن اشاره به برخی ازخدمات موکب احمدبن موسی(ع) اضافه کرد: تدارک وعده‌های‌غذایی، جابه‌جایی زوار با استفاده از60دستگاه اتوبوس، استقرار نانوایی سیار 24 ساعته، نظافت محدوده شلمچه تا مرز توسط 200 نفر از نیروهای حوزه پسماند و پاکبانان، استقرار تیم آتش‌نشانی و یگان کامل موتوری برای تأمین ماشین‌آلات مورد نیاز در مرز شلمچه از جمله خدمات این موکب است.
مهندس اسکندرپور خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های‌انجام شده وزارت کشورتأمین اعتبار ناوگان اتوبوسرانی مستقر در موکب احمدبن‌موسی(ع) را برعهده گرفته و نیازی نیست که از بودجه شهرداری در این زمینه هزینه‌ای‌ پرداخت شود.
وی اکران فیلم، برگزاری مسابقه عکس و برپایی نمایشگاه عکس و کتاب را از جمله اقدامات فرهنگی موکب احمد بن موسی (ع) عنوان کرد و گفت: به منظور انعکاس و شناساندن شهر شیراز به زوار به ویژه زوار خارجی، بخشی از نمایشگاه عکس و کتاب را با محوریت شیراز برپا ‌می‌کنیم.
شهردار شیراز با تأکید بر اینکه اعزام نیروهای شهرداری به موکب احمد بن موسی (ع) خللی در خدمت‌رسانی به شهروندان ایجاد نمی‌کند، افزود: طی مدت برپایی این موکب خدمات‌رسانی شهرداری در محدوده شهر شیراز دچار کاستی نمی‌شود. هم اکنون قریب به یک‌هزار اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی شیراز مشغول فعالیت هستند که به صورت معمول بخشی از این اتوبوس‌ها برای مواقع اضطراری در حالت آماده باش هستند. همچنین در شهرداری شیراز حدود سه‌هزار پاکبان مشغول فعالیت هستند که فقط 200 نفر از آنها به موکب اعزام‌ می‌شوند.
همچنین در این مراسم معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز گفت: کلیه خدمات‌رسانی به زوار در مرز شلمچه توسط مجموعه شهرداری شیراز با برپا کردن موکب احمد بن موسی (ع) انجام ‌می‌شود.
محمدحسن‌پور اسکان روزانه دو هزار نفر و پذیرایی از پنج هزار نفر را بخشی از خدمات موکب احمد بن موسی (ع) در مرز شلمچه دانست و گفت: بیشتر هزینه‌های‌ پذیرایی از زوار در موکب احمد بن موسی (ع) توسط خیرین تأمین‌ می‌شود.
محمدحسن پور اضافه کرد: از سال گذشته مجموعه نیروهای شهرداری شیراز در قالب موکب احمد بن موسی (ع) در بوستان جنت از زوار امام حسین (ع) پذیرایی ‌می‌کنند. 
این موکب از زواری که از کشورهای همسایه به ویژه پاکستان و استان‌های‌شرقی کشور همچون کرمان و سیستان و بلوچستان راهی مرز شلمچه هستند، پذیرایی‌می‌کند.
براساس این گزارش، کاروان موکب احمد بن موسی (ع) طی مراسمی با حضور شهردار شیراز، رئیس و اعضای شورای شهر، فرماندار شهرستان شیراز، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون استاندار فارس، مدیرکل حج و زیارت فارس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌ و جمعی از مدیران شهرداری به سمت مرز شلمچه بدرقه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی