[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

داراب در خط اول مبارزه با موادمخدر فارس است، روزنامه شیراز نوین

 فرماندار داراب گفت: موقعیت این شهرستان به دلیل هم‌مرزی با ۲ استان هرمزگان و کرمان، آن را به محل ترانزیت مواد مخدر و همچنین خط اول مبارزه با مواد مخدر استان فارس تبدیل کرده است.
علی مظفری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان داراب افزود: کشفیات مواد مخدر در چند سال گذشته نشان‌دهنده حجم بالای فداکاری نیروی‌های‌انتظامی، نظامی و اطلاعاتی است که با همکاری مردم صورت گرفته است اما کمبود امکانات بزرگترین مشکل در سر راه مبارزه با این مسئله شوم است. مظفری ضمن تشکر از اقدامات مؤثر دستگاه‌های مرتبط چون آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی و ... گفت: به رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته بخشی از مناطق شهرستان داراب آلوده به مواد مخدر است که باید نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با کار کارشناسی ریشه‌های فروش مواد مخدر را در شهرستان بخشکانند. فرماندار داراب همچنین از آموزش و پرورش و بهداشت و درمان خواست تا در مدارس به دانش‌آموزان نکات خطر و پیشگیری را آموزش دهند و دوره‌های‌آموزش و مشاوره برای خانواده‌های دارابی برگزار شود.
در این جلسه محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس با تشکر از اقدامات مسئولان شهرستان داراب در مبارزه با مواد مخدر گفت: بزرگترین خطر برای جامعه  امروز استفاده دانش آموزان از مواد مخدر صنعتی است که باید با آموزش دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها اقدامات فوری صورت پذیرد.
وی از مسئولان داراب خواست تا فکری اساسی برای مناطق جنوبی شهر داراب کنند. ابراهیمی قول داد امسال بیشترین اعتبارات استانی برای پیشگیری از شیوع مواد مخدر در اختیار داراب قرار دهد.
به گفته مسئولان این شهرستان از ۷۵۰ مورد طلاق ثبت شده در سال گذشته بیش نیمی از آنها عاملش مواد مخدر بوده است.
گلوگاه‌های‌قطرویه و فورگ داراب را محل ورود مواد مخدر به استان فارس ‌می‌دانند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی