[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

حیدرعلی کامیاب: ۶۰ پروژه ورزشی فارس آماده بهره‌برداری است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: در هفته تربیت بدنی که از بیست و ششم مهرماه آغاز می‌شود، ۶۰ پروژه ورزشی در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.
حیدرعلی کامیاب کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: چون تعداد این پروژه‌ها زیاد است، از هفته آینده با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان، افتتاح را آغاز خواهیم کرد که در همین زمان ۵۰ خانه روستایی به بهره‌برداری می‌رسد  و ۱۳۰ خانه روستایی را هم تجهیز خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: همچنین در اوایل آبان ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان چندین پروژه از جمله مجموعه ورزشی پارسیان لامرد، خوابگاه ۴۰۰ نفره مرودشت، زمین چمن استاندارد بوانات، سالن چند منظوره بیدک آباده نیز به بهره‌برداری می‌رسد که با تحقق این امر، سرانه ورزشی فارس در همه شهرستان‌ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.
نور ورزشگاه حافظیه نیاز به بازسازی اساسی داشت
مدیرکل ورزش و جوانان فارس درباره نور ورزشگاه حافظیه که با انتقاداتی همراه است، گفت: ورزشگاه پیر و فرسوده حافظیه شیراز نیاز به بازسازی اساسی داشت و دکل نور آن مربوط به ۳۰ سال پیش است که در زمان برگزاری مسابقات چهار جانبه فوتبال شیراز نیز با مشکل نور مواجه شدیم.
کامیاب کلانتری اضافه کرد: از آن جا که کیفیت برای تعمیر و بازسازی مجموعه‌ها مدنظر ماست، طبیعی است که زمان نیاز دارد تا درست شود و نور این ورزشگاه با ۱۴۰۰ لوکس (واحد اندازه‌گیری نور) تا بیستم مهرماه آماده می‌شود. یکی دیگر از علت‌های تأخیر در این کار، کمبود نقدینگی است که ‌باید لوازم را به صورت نقد خریداری می‌کردیم، اگر چه این کار می‌توانست ۱۵ سال پیش صورت گیرد.
او با بیان اینکه ما منکر زحمات و کارهایی که مدیران کل پیشین کشیدند نیستیم و آنها کارهای زیادی انجام دادند، اظهار داشت: نیاز است ورزشگاه‌های حافظیه و شهید دستغیب شیراز بازسازی اساسی شوند. سکوهای ورزشگاه حافظیه هم باید دوباره تعمیر شود. چمن ورزشگاه پارس شیراز نیز در حال کشت است تا زمان برگزاری فینال مسابقات جام حذفی آماده می‌شود.
کمک به مدال‌آوران
وی همچنین گفت: مدال‌آوران حق دارند برای افتخاری که کسب می‌کنند پاداش بگیرند؛ اما باید در به کاربردن ادبیات خود برای گرفتن حق تجدید نظر کنند و در شأن آنها نیست که این‌گونه رفتار شود. اگرچه کار بزرگ آنها با هیچ مبلغی قابل جبران نیست و در حد بضاعت نیز کمک شده است.
کامیاب کلانتری ادامه داد: طی پنج سال گذشته و در مناسبت‌های  مختلف، مبلغ ۲ میلیارد تومان به قهرمانان کمک شده است. بر اساس مصوبات شورای عالی ورزش نیز برای مدال‌آوران بازی‌های آسیایی برای طلا ۳۰ سکه، نقره ۲۰ سکه و برنز ۱۰ سکه در نظر گرفته شد و معادل آن به صورت نقدی به حساب هیئت‌های مربوط واریز شد و با حضور استاندار فارس نیز تجلیل شدند.
این مقام مسئول افزود: حتی ما ایاب و ذهاب ورزشکاران ملی‌پوش را که در وظیفه فدراسیون مربوط است پرداخت کردیم. باید تفکر حرفه‌ای داشته باشیم و دور از انصاف است که بگوییم هیچ کمک نشده است؛ اما می‌دانیم که حق آنها بسیار بیشتر است. در مورد مسکن قهرمانان نیز نیاز به قانون است و از همه مدیران تقاضا داریم به ورزشکاران که پرچم کشورمان را به اهتزاز درمی‌آورند، کمک کنند.
وی گفت: وزیر ورزش جوانان و رئیس جمهور هم در مناسبت‌های مختلف از ورزشکاران ملی تجلیل کردند و با مصوبه‌ای که وجود دارد، قهرمان نیز اشتغال به کار آنها حل شده و مشغول به کار هستند.
شیراز میزبان چندین مسابقه بین‌المللی است
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: مسابقات جهانی کونگ‌فو با حضور ۶۰ کشور، مسابقات بدمینتون جام بین‌المللی فجر، کشتی جام تختی، رزم سواره جهانی و مسابقات زیبایی اسب از جمله مسابقاتی است که تا پایان سال در شیراز برگزار خواهد شد که این امر موجب رونق گردشگری می‌شود.
وی از رحیمی، ‌استاندار فارس تشکر کرد و افزود: برای کسب اعتبار در ورزش هرگاه سراغ استاندار رفتیم جواب مثبت داد و از اینکه زمان افتتاح سال ۶ هزار نفره شیراز با بدقولی مواجه شدیم، این پروژه در اختیار ما نیست و متولی ساخت آن وزارت ورزش است؛ اما استاندار فارس کمک کرد با کیفیت بهتری این سالن به اتمام برسد و در سفر رئیس جمهور به شیراز این سالن به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: سالن شش هزار نفره ظرف حدود ۲ سال و نیم ساخته شد که در این زمنیه رکورد زدیم. ضمن اینکه سالنی هم بوده با ۱۶ سال سابقه که به اتمام رساندیم و کار محوطه‌سازی و پارکینگ سالن بزرگ شیراز هم در حال انجام است.
هنوز ارزیایی المپیاد استعدادیابی انجام نشده است
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: برگزاری مسابقات برای شناسایی  استعدادها کار بسیار خوبی است که باید انجام می‌شد. اگر چه آموزش و پرورش هم می‌تواند این مسابقات را انجام دهد و استعدادها را در اختیار اداره کل ورزش قرار دهد؛ ارزیابی این مسابقات که دومین دوره آن است هنوز از سوی وزارت ورزش و جوانان در مورد رتبه‌بندی استان‌ها انجام نشده است.
وی گفت: سال ۹۷ فرصت برای آماده‌سازی نداشتیم؛ چرا که در یک زمان کوتاه اعلام شد این مسابقات برگزار می‌شود، اما امسال نتایج خوبی به ویژه  در رشته‌های تیمی ‌گرفتیم و تنوع مدال‌ها نیز به سایر رشته‌ها کشیده شده که این امر بسیار خوب است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: هم‌اینک هیئت‌هایی که در این مسابقات شرکت داشتند تحت بررسی قرار دادیم و از آنجا که در وزنه‌برداری یک زمان قطب کشور بودیم، انتظار داریم کارهای بیشتری صورت گیرد.  اگرچه پس از حدود ۱۰ سال یک وزنه‌بردار از استان فارس به نام زارع به  تیم ملی راه یافت و در رشته شنا هم انتظار زیاد داریم؛ نونهالان فارس قهرمان کشور شدند که زمینه رشد دوباره این رشته شروع شده است.
وی گفت: در رشته‌های تیمی ‌همچون هندبال و بسکتبال نیز مقام‌های ارزشمندی کسب کردیم. اینکه بخواهیم با مسابقات المپیاد ایرانیان که ۱۰ سال پیش برگزار شد بسنجیم کار درستی نیست؛ چرا که در آن زمان این مسابقات در سه رده سنی برگزار می‌شد، اما هم‌اینک در یک رده سنی انجام می‌شود.
کامیاب کلانتری افزود: برخی از رشته‌ها نتایج خوبی گرفتند و برخی نیز که نتوانستند نمره قبولی بگیرند، حتماً به آنها گوشزد خواهیم کرد و با هیچ کس هم تعارف نداریم؛ چرا که آنها زیرساخت‌هایی هم دارند که منبع درآمد خوبی برای آنهاست.
وی افزود: اینکه می‌گویند برای انتخاب رؤسای هیئت‌های ورزشی سیاسی کاری می‌شود، اینگونه نیست؛ چرا که ما برای برگزاری مجمع آگهی زدیم که افراد بیایند ثبت‌نام کنند. وقتی کسی استقبال نمی‌کند و مجمع با یک کاندیدا برگزارمی‌شود، باید چکارکنیم؟ ما حتی برای انتخاب رؤسای برخی هیئت‌ها دو بار آگهی زدیم، ضمن اینکه ما به دنبال جوان‌گرایی در هیئت‌های ورزشی هم هستیم.
۳۰۰ میلیون تومان به تیم‌های فوتبال و فوتسال کمک شد
وی گفت: با حمایت استاندار فارس در فاز دوم کمک به تیم‌های فوتبال و فوتسال مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به تیم‌های فجر، قشقایی، پارس‌آرا، صنعت فجر، ارژن، شاهد و زاگرس کمک کردیم و به دنبال آن هستیم تا مبلغ یک میلیارد تومان به سایر تیم‌های لیگ برتری کمک شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی