[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۰۳
  • دوره جدید

معلم باید الگوی اخلاق باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین آغاز سال‌تحصیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به عبارت زیبای «معلمی شغل انبیاست» از دانشجویان خواست به خصوصیاتی که  سبب ساز ایجاد این تشابه معنادار شده توجه ویژه داشته باشند. وی با بیان اینکه انبیا همواره در تعیین سرنوشت و آینده زندگی انسان‌ها ‌تأثیر شگرفی داشته‌اند، افزود: معلمان با پرورش روح و روان کسانی سر و کار دارند که قرار است آینده جامعه را رقم بزنند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: طبیعتاً معلمان ما هم باید عاشق جامعه و فرزندان و آینده‌سازان آن باشند و بدانند سختی‌هایی در راه است که باید بتوانند با آنها کنار بیایند و راهکارهای گذر از این سختی‌ها ‌را بیاموزند و آموزش دهند. وی افزود: معلمان باید بدانند که برای رهایی از سختی‌ها ‌راه‌های ‌مختلفی همچون اندیشیدن، تفکر، خلاقیت و ابتکار،گفتگو، مبارزه و جنگیدن وجود دارد  که همه اینها راه‌های‌ برون‌رفت از سختی بوده و امروز هم جامعه نیازمند درس‌آموزی از آن دوره تاریخ اسلام است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه اگر جامعه ما امروز توفیقی دارد نتیجه عملکرد معلمان این جامعه است و اگر مشکلی وجود دارد نیز باید نواقص آموزشی را بررسی و رفع کنیم ، عنوان کرد: رسالت شما معلمان سنگین است چرا که باید به تربیت کارشناسان خداشناس اخلاق باوری که‌ می‌توانند تحولات شگرفی در جامعه ایجاد کنند، بپردازند. استاندار فارس با تأکید بر اینکه معلمان باید به دنبال آموختن علوم روز توجه به مزایا و معایب آن باشند، عنوان کرد: معلم باید الگوی اخلاق باشد و از کسانی که در زمینه اخلاق به جایگاه‌های ‌رفیع رسیده‌اند سرمشق بگیرد. وی رقابت و انتقاد سالم تشکل‌های‌ دانشجویی امری پسندیده دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی