[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

مواد مخدر؛ رشد تقاضا و عرضه، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان گفت: کشفیات مواد مخدر در 6 ماه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 21 درصد افزایش داشته‌است. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار «رهام بخش حبیبی» در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: شعار هفته ناجا در سال جاری، «پلیس هوشمند، امین مردم» انتخاب و نام‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه امروز یکی از برنامه‌های‌اصلی ناجا، پیاده‌سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند و امین مردم در کشور است، افزود: این نهاد به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت اجتماعی، هوشمندانه و با عقلانیت نسبت به کاهش آسیب‌های‌اجتماعی در جامعه اقدام‌ می‌کند.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به پیش‌بینی حدود 900 برنامه مختلف و متنوع هفته ناجا در سطح استان، گفت: هفته ناجا فرصت مناسبی است تا بتوانیم اقدامات و عملکرد پلیس را ارائه دهیم.
سردار حبیبی با بیان اینکه هفته ناجا از پنج شنبه 11 مهر آغاز و تا 17 مهر ماه ادامه خواهد داشت، افزود: در اولین روز هفته ناجا (پنجشنبه 11 مهر ماه) که به «پلیس: بصیرت، ولایت‌مداری، ایثار و شهادت طلبی» نامگذاری شده است، برنامه‌هایی از جمله غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ(ع) و برگزاری زیارت عاشورا، غبارروبی مزار مطهر شهداء، دیدار با علما و روحانیون و دیدار با خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران برگزار خواهد شد.
وی شعار روز دوم هفته ناجا (جمعه 12مهرماه) را «پلیس: جامعه‌ایمانی، ارزش‌مداری، رأفت ومهربانی» عنوان کرد و افزود: در این روز برنامه‌هایی از جمله پیاده‌روی کارکنان انتظامی، ملاقات مردمی در مصلای نماز جمعه و رسیدگی به مشکلات انتظامی شهروندان و حضور کارکنان انتظامی در مراسم عبادی سیاسی نماز‌جمعه پیش‌بینی شده است.
به گفته وی روز شنبه 13 مهر ماه به عنوان «پلیس: رفتار‌حکیمانه، خدمت‌گذاری، امانت داری» نامگذاری شده است و در این روز برگزاری صبحگاه مشترک با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، دیدار با بازنشستگان و پیشکسوتان ناجا و دیدار با خانواده‌های‌معظم شهدا از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها ‌است.
 فرمانده انتظامی استان فارس برنامه‌های‌این فرماندهی را در روز یک‌شنبه 14 مهر ماه بر مبنای شعار «پلیس: قانون‌گرایی، مسئولیت‌پذیری، انضباط اجتماعی» دانست و گفت: در این روز برنامه‌هایی از جمله برگزاری مانور موتورسواران قانونمند و نشست تخصصی با مدیران مؤسسه‌های‌حفاظتی و مراقبتی در دستور کار قرار دارد.
سردار گودرزی در خصوص برنامه‌های ‌روز دوشنبه 15مهرماه و پنجمین روز هفته ناجا نیز گفت: دیدار چهره به چهره با مردم و رسیدگی به مشکلات انتظامی آنان در دفتر نظارت همگانی (197) از مهم‌ترین برنامه‌های‌ پلیس در این روز با شعار «پلیس:دانش‌بنیانی، حرفه‌ای‌گرایی، روزآمدی» است.
به گفته فرمانده انتظامی استان فارس در روز سه‌شنبه 16مهرماه پلیس با شعار«پلیس: آموزش‌همگانی، پیشگیری‌اجتماعی، آرامش عمومی» برنامه‌هایی از قبیل همایش تجلیل از فرهنگ‌یاران پلیس و نمونه‌های‌ترافیکی و دیدار با مردم در مساجد سطح شهر را اجرایی خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه در آخرین روز از هفته ناجا (چهارشنبه 17‌مهرماه) با رویکرد «پلیس: مرزبانی، امنیت پایدار، اقتدار مرزی» برنامه‌های ‌هفته ناجا برگزار و به اتمام خواهد رسید، افزود: در این روز برنامه‌هایی از جمله کوهپیمایی کارکنان و همایش اصناف برگزار خواهد شد.  فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب‌های‌فضای مجازی در جامعه اشاره کرد و گفت: با مخلان نظم و امنیت در فضای حقیقی و مجازی برابر با قانون برخورد‌ می‌کنیم و برای امنیت مردم تا پای جان ‌می‌ایستیم.
سردار حبیبی افزود:کشفیات مواد مخدر در 6 ماه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 21 درصد افزایش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی