[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

داوود مهابادی: دوست داریم در حافظیه بازی کنیم ، روزنامه شیراز نوین

سرمربی فجرسپاسی شیراز بعد از پیروزی در جام حذفی برابر فولاد خوزستان، به تمجید از عملکرد شاگردانش پرداخت.
داود مهابادی، سرمربی فجرسپاسی بعد از پیروزی تیمش برابر فولاد لیگ برتری در خصوص این بازی گفت: اول خدا را شکر می‌کنم که امروز به ما لطف کرد و توانستیم این بازی سخت را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. دوم از مردم عزیز شیراز تشکر می‌کنم و امیدوارم که دلشان شاد باشد. سوم از همه دوستان که اینجا حضور داشتند، اصحاب رسانه، مسئولان و هر کسی که به این تیم کمک کرده و برای موفقیت فوتبال شیراز گامی ‌برداشته تشکر می‌کنم. بازی بسیار سختی بود. با توجه به اینکه در تایم اول فکر می‌کنم روی یک اتفاق ما گل دوم را خوردیم. جریان بازی امروز فیزیکی بود و تیم آنها در ضدحمله برنامه داشت. آنها توانستند بازی‌سازی‌های ما را مختل کنند. به نظرم آنها بد عمل نکردند. نیمه دوم ما سیستم بازی را کلاً عوض کردیم. با دو مهاجم بازی کردیم و سعی کردیم از پرس آنها خارج شویم. با توپ‌های بلند برای مهاجمان گل دوم را زدیم و بازی مساوی شد. در جریان بازی هر دو تیم دقایقی از بازی می‌توانستند در فشارهایی که داشتند به گل برسند. واقعاً تیم حریف روی ضربات ایستگاهی و اوت خیلی برنامه داشت که بچه‌های تیم ما با توجه به تمریناتی که داشتیم خیلی خوب عمل کردند. به بازیکنان و غیرتشان درود می‌فرستم. آنها خیلی زحمت کشیدند. این را بدانند که اگر تیم ما مورد حمایت قرار بگیرد من فکر می‌کنم حرف زیادی برای گفتن دارد.
وی در ادامه با تمجید از شاگردانش گفت: بازیکنان خیلی خوبی داریم که خیلی باغیرت تمرین می‌کنند. آنها نهایت تلاش را می‌کنند. امیدوارم که این روند تیم ما در لیگ ادامه‌ داشته باشد. امروز در صحنه گل دوم به نظرم بازیکن آنها صدری را هل داد، بعد آن بازیکنان ما ایستادند. اما در مجموع فکر می‌کنم تیم داوری قضاوت خوبی داشت. تیم حریف وسط زمین پرتعداد و با دوندگی فراوان پرسینگ می‌گذاشت که بازی ما شکل نگیرد و با توجه به اینکه بازیکنان باکیفیتی دارند، ما نمی‌توانیم تیم فولاد خوزستان را با تیم فجرسپاسی مقایسه کنیم. از نظر بازیکن به نظرم خط ‌هافبک ما خیلی تلاش کرد و خوب هم بازی کرد. اگر بازی را دقت کرده باشید، شاید بگویم مثلاً در نیمه دوم بازی، فکر می‌کنم 5 تا 10درصد مالکیت توپ برای ما بیشتر بود. ما هم باید یک مقدار در حفظ توپ بیشتر کار کنیم تا موفق‌تر باشیم.
مهابادی در مورد حمایت هواداران از این تیم در حافظیه گفت: اگر کیفیت حافظیه خوب باشد، ما بازی می‌کنیم و مشکلی نداریم. برای من زمین خوب باشد بچه‌های ما بازی می‌کنند. کیفیت زمین حافظیه به نسبت خیلی خوب شده است. اگر آنجا خراب نشود، دوست داریم در زمین خوب بازی کنیم. اینجا هواداران بیشتری می‌آیند و اینجا برای ما خوب است.
اما جواد نکونام بعد از شکست فولاد خوزستان در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی مقابل فجر شهید سپاسی شیراز در کنفرانس خبری بعد از مسابقه حاضر نشد و به جای او حمید رجبی پاسخگوی رسانه‌ها بود.
رجبی با اشاره به اینکه امروز سعی کردیم هجومی ‌بازی کنیم، گفت: امروز فرصت‌های زیادی داشتیم و به گل رسیدیم، اما روی غفلت و یک ضربه مهار نشدنی گل خوردیم. بازی کاملاً در اختیار تیم ما بود و سعی کردیم فاز هجومی ‌تیم را تقویت کنیم
وی ادامه داد: تیم فجر خیلی بسته بازی می‌کرد و سعی می‌کرد با توجه به در اختیار داشتن نفرات بلندقد از ضربات ایستگاهی و اوت‌های بلند استفاده کنند تا ما را تحت فشار بگذارند. فجر هم مربی خوبی دارد و در سال‌های اخیر جزو تیم‌های قدرتمند بوده؛ فجر در دفاع ساختار خوبی دارد و در لیگ یک هم جزو تیم‌های مدعی است و فوتبال خوبی ارائه کردند.
مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در مجموع خیلی از نتیجه راضی نیستیم، اما از عملکرد بازیکنانی که کمتر بازی کرده بودند رضایت داریم و نشان دادند می‌توانند در مسابقات آینده در ترکیب اصلی تیم قرار بگیرند.
رجبی همچنین ادامه داد: حمید رجبی مربی فولاد می‌گوید در جام حذفی به خاطر کمبود بازیکن تمام نفرات اصلی خود را بازی ندادند و هدفشان بیشتر این بود که بتوانند نیمکت‌نشین‌ها و همین‌طور بازیکنان مصدومی ‌را که برگشته‌اند، تست کنند.
او در این باره توضیح می‌دهد: جام حذفی جامی ‌است که می‌توانیم به بازیکنانی که شانس زیادی برای بازی در لیگ ندارند، فرصت بیشتر دهیم. با همین تفکر وارد جام حذفی شدیم. از 8 بازیکنی که کمتر شانس بازی به دست آورده بودند، مقابل فجرسپاسی استفاده کردیم. حتی مصدومانی را که برگشتند، بازی دادیم تا آنها را برای لیگ برتر محک بزنیم. در کل هدف ما این بود که بتوانیم بازیکنانی را از ترکیب دور بودند، به شرایط بازی نزدیک کنیم. 
رجبی ادامه می‌دهد: حقیقت این است که در فولاد با مشکل کمبود بازیکن روبرو هستیم. با این شرایط توان بازی در دو جام را هم نداریم. در حال تکمیل کردن تیم هستیم. البته این‌طور نبود که بخواهیم جام حذفی را شل بگیریم؛ چون معتقدیم بین بازیکنان اصلی و نیمکت‌نشین ما فاصله زیادی وجود ندارد، ولی این واقعیت بود که تلاش کردیم تا بازیکنان را در شرایط بازی قرار دهیم. در کل برای ما لیگ برتر مهم‌تر از جام حذفی است.
مربی فولاد درباره شرایط بازی توضیح می‌دهد: موقعیت‌های زیادی در طول بازی خلق کردیم. هدف ما این بود که یک بازی هجومی ‌انجام دهیم. بازی با فجر برای ما یک تمرین برای بازی هجومی ‌در لیگ برتر بود. در موقعیت سازی موفق بودیم و ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد تا در لیگ‌برتر هم بتوانیم یک بازی هجومی‌تر ارائه دهیم. سه روز دیگر بیرون از خانه با شهرداری بوشهر بازی خواهیم کرد. تمرکز خود را روی آن بازی گذاشته‌ایم تا ان‌شاءالله بتوانیم سه امتیاز مسابقه را به دست بیاوریم.
رجبی درباره خراب کردن پنالتی‌ها توسط سه بازیکن این تیم می‌گوید: به اندازه کافی پنالتی تمرین کرده بودیم. به جرأت می‌گویم سه نفر از بهترین پنالتی‌زن‌های ما پنالتی را خراب کردند. برای هر بازیکنی این اتفاق می‌افتد. حریف در ضربات پنالتی خوش شانس تر از ما بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی