[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

ضرب شصت دادستان به زمین‌خواران، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: در یک اقدام بی‌سابقه 176مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی مرغوب دهستان سیاخ‌دارنگون از توابع این شهرستان تخریب شد.
به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی افزود: عملیات مذکور در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در باغ شهرهای جدیدالاحداث صورت گرفت.
به گفته وی ساخت و ساز‌های ‌غیرمجاز شامل ساختمان، دیوار، محوطه، جاده، پی کنی و دپو مصالح  و در سطح  249 هزار متر مربع به وسیله سه دستگاه لودر تخریب شد.
سیروسی با اشاره به اینکه به استناد قانون، جهادکشاورزی موظف به حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی است، یادآورشد: اجرای عملیات مذکور در راستای وظایف محوله و با پیگیری و رهنمودهای معاون محترم دادستان در امور زمین و حمایت همه جانبه نیروی انتظامی صورت گرفت.
وی تصریح کرد: این تخریب با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس، معاون فرماندهی انتظامی شهرستان، فرمانده یگان امداد و جمعی از مسئولان شهرستانی و محلی صورت گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز تأکید کرد: سامانه ۱۳۱ ارتباط مردمی مدیریت اموراراضی استان به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت، ثبت و پیگیری گزارش‌های‌مردمی در زمینه تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و مشاوره در زمینه قوانین مرتبط با امور اراضی است. در سطح شهرستان شیراز، از ابتدای سال 98 تاکنون بیش از 450مورد اخطاریه برای متخلفان ساخت وسازهای غیرمجاز صادر شد. همچنین نسبت به قلع و قمع270 مورد تبصره 2ماده 10 قانون حفظ کاربری  و هشت مورد حکم قلع و قمع صادره از شعب احکام کیفری شهرستان اقدام  و نیز  200 پرونده به اتهام تغییر کاربری غیرمجاز به مراجع قضایی ارسال شد.
علاوه بر گشت‌های ‌روزانه دهگردشی و سامانه 131، تعداد 6 مورد گشت هم‌پوشان دستگاه‌های‌ متولی امور زمین برگزار شد که به نظر ‌می‌رسد موارد فوق گام مؤثری در پیشگیری از تغییر کاربری غیرمجاز باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی