[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نگران صوری شدن طرح‌های قرآنی هستیم، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر اینکه نهادینه شدن یک فرهنگ و تدوام آن باید از مدارس و دانش‌آموزان آغاز شود، گفت: نگرانیم که طرح‌های مرتبط با قرآن رنگ صوری بگیرد  و در ظاهر قضیه بماند  و به متن و درس اصلی که پیام تربیتی قرآن است، دست نیابیم.
به گزارش ایسنا، علی‌عسکر نجفی چهارشنبه ۱۰ مهر در آیین قدردانی از ۵۰۰ دانش‌آموز منتخب طرح ملی قرآنی بشارت  و حفظ جزء سی قرآن کریم در استان فارس، اعلام کرد که ۱۸۰ هزار دانش‌آموز این استان در طرح ملی قرآنی بشارت و حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم مشارکت کردند که ۵۰۰ نفر از آنها به عنوان منتخب این طرح معرفی شدند.
او که بهترین زمان برای پایه‌ریزی بنای عالی زندگی بر اساس آموزه‌های قرآنی را دوران تحصیل دانش‌آموزان می‌داند، افزود: اگر بتوانیم دانش‌آموزان را  با بصیرت و  معرفت و با شناخت کامل با قرآن مأنوس کنیم، به گونه‌ای که پیام قرآن با جسم و جانشان عجین شود، کار بزرگی انجام داده‌ایم.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین خصوصاً در حوزه تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی بزرگترین و عالی‌ترین کتاب راهنمای ما قرآن است، گفت: آموزش ‌و پرورش همیشه  توسل به قرآن را به عنوان کتاب هدایت و راهنمای اصلی زندگی، در دستور کار خود قرار داده است.
نجفی با اشاره به اقدامات خوب برای ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با آن، گفت: مسابقات قرآن یکی از برنامه‌هایی است که هر ساله اجرا می‌شود و امسال  رشد بسیار خوبی در مرحله آموزشگاه به بعد داشتیم و در مرحله آموزشگاه نیز شاهد حضور  بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز فارس در ۳ مقطع بودیم که  تعدادی از آنها به مرحله منطقه، استانی و در نهایت کشوری راه یافتند.
او خاطرنشان کرد: برای اشاعه هر چه بیشتر  فرهنگ قرآن بین احاد مردم مسابقات قرآن  ادارات ۵۹ گانه در ۱۴ قطب ساماندهی شدند و  به این ترتیب روح عاطفی  بین دانش‌آموزان با در کنار هم قرار گرفتن در این مسابقات محقق شد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به درخشش دانش‌آموزان دختر و پسر منتخب استان در مسابقات بخش پژوهشی قرآن، عترت و نماز کشور هم اشاره و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان فارس در رشته‌های احکام و انشای نماز در سطح کشور موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند که  این خود نشان‌دهنده آشنایی مفهومی دانش‌آموزان با قرآن است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی