[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

مشاغل مزاحم تعطیل ‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

معاون فرماندار شیراز: با عوامل تهدیدکننده سلامت مردم برخورد ‌می‌شود 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز جلسه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری با حضور «حقیقی» معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز و فتاح رمضانعلی معاون توسعه و اقتصاد شرکت ساماندهی و دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف، مشاغل و فعالیت‌های‌شهرداری‌های‌کشور و جمعی از مدیران شهری در خصوص ساماندهی بین بخشی و بین ساز سازمانی مشاغل مزاحم شهری ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز برگزار گردید.
در این جلسه حقیقی عنوان داشت: توجه و رسیدگی به موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم شهری کمک شایانی به حفظ آرامش شهروندان و ایجاد رفاه و بهبود کیفیت زندگی مردم ‌می‌نماید. وجود این دسته از مشاغل، مسائل و مشکلات بسیاری را به دنبال خواهد داشت. 
وی بیان داشت: مطالب مطرح شده در این کارگروه می‌بایست دارای خروجی مثبت و قابل قبولی باشد تا باری از مشکلات شهروندان برداشته شود. جایی که تهدید علیه سلامت عمومی وجود داشته باشد، مطابق ماده ۶۸۸ قانون، برخورد قانونی لازم الاجرا‌ می‌باشد.
حقیقی تأکید نمود: تمامی اعضا ضمن بررسی مصوبات جلسه ۲۳ تیرماه و پیگیری گزارشات مرتبط در جلسه آتی‌ می‌بایست نسبت به انجام کار کارشناسی در این زمینه در خصوص مصوبات اقدام نمایند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز در ادامه اظهار داشت: اتاق اصناف نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی ۲۵ صنف مشاغل مزاحم شهری مشمول تعطیلی، اقدام و در جلسه آتی ارائه گردد. سازمان صنعت، معدن و تجارت، نماینده تام الاختیار خود را جهت عضویت و شرکت در جلسه کارگروه فرمانداری معرفی نماید.
حقیقی در خصوص موضوع اختلاف نظر مدیریت پسماند سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در خصوص ساماندهی مشاغل تأکید داشت: این موضوع در جلسه‌ای‌تخصصی رسیدگی شده و به لحاظ حقوقی پیگیری شود و با حضور نماینده شورا، نمایندگان حقوقی شهردار، به سرپرستی مدیریت پسماند در جلسه‌ای‌تخصصی مطرح و رسیدگی شده و نتیجه در جلسه بعدی کارگروه ارائه شود. دبیر جلسات کارگروه نیز نسبت به تهیه تقویم زمان‌بندی جلسات و دستور کار جلسه اقدام نماید.
در این جلسه، «رمضانعلی» معاون توسعه و اقتصاد شرکت ساماندهی و دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف، مشاغل و فعالیت‌های‌شهرداری‌های‌کشور در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از توجه و دقت فرمانداری شیراز در زمینه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری با اشاره به اصل ۱۳۸ قانون در این حوزه و شیوه نامه اجرایی کارگروه عنوان داشت: بی‌توجهی و عدم ساماندهی مشاغل مزاحم شهری اثرات مخرب و آسیب‌های اجتماعی متعددی را در بر خواهد داشت.
وی افزود: در ارزشیابی سازمان‌ها تعارف در انجام تکلیف کنار گذاشته شود، قانون‌مدارانه مسائل پیگیری شود و تخلفات صورت گرفته در اسرع وقت گزارش گردد.
رمضانعلی تأکید داشت: هدف ارتقاء کیفیت زندگی مردم است که با ساماندهی و هدایت مشاغل، این موضوع محقق می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی