[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

بازنگری طرح هادی روستای کردشول پاسارگاد، روزنامه شیراز نوین

نشست بازنگری طرح هادی روستای کردشول شهرستان پاسارگاد با حضور بخشدار و رؤسای ادارات شهرستان پاسارگاد و مدیر بنیاد مسکن این شهرستان برگزار شد. مهندس متین کیا مدیر بنیاد شهرستان پاسارگاد بر لزوم فراهم شدن شرایط برای توسعه روستاهایی که ظرفیت‌های‌مناسب برای توسعه و بازنگری در طرح‌های ‌هادی را دارند تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس در این نشست که در محل بنیاد مسکن شهرستان تشکیل شد  نظرات کارشناسی پیرامون توسعه روستای کردشول بیان و مسایل و مشکلات آن توسط مسئولان مورد بررسی قرار گرفت و در همین راستا  مکان‌های‌مناسب جهت اجرای طرح‌های گردشگری پیش‌بینی شده در مجموعه جهانی پاسارگاد نیز گنجانده شد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاسارگاد در حاشیه این نشست بیان داشت: شهرستان پاسارگاد از جمله مناطق و شهرستان‌های‌دارای قابلیت گردشگری جهانی دراستان فارس است و باید از همه ظرفیت‌های ‌موجود برای تأمین درآمد و معیشت روستاییان دراین حوزه بهره‌گیری کرد.
وی با بیان اینکه روستای کردشول از جمله مناطقی است که قابلیت‌ها ‌و ظرفیت‌های‌توسعه گردشگری دارد، گفت: استفاده از توان و قابلیت‌های‌گردشگری دراین روستا می‌تواند انگیزه‌ای ‌برای ماندگاری روستاییان و کاهش مهاجرت‌های ‌ناخواسته باشد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاسارگاد خاطر نشان کرد: گردشگری روستایی قابلیتی است که بدون آنکه نیاز به سرمایه‌گذاری گسترده داشته‌باشد با ایجاد زیر ساخت‌های‌ساده قابلیت اجرایی برای تأمین درآمد روستاییان دارد و دراین زمینه از امکانات موجود بهره‌گیری‌ می‌شود.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن در شهرستان پاسارگاد تلاش‌هایی بی‌وقفه برای تأمین درآمد روستاییان، عمران و توسعه روستایی و ایجاد انگیزه در افزایش ماندگاری روستاییان انجام داده است.
بر اساس آمارهای موجود واگذاری زمین جهت احداث مسکن به میزان 2هزار 201 قطعه، احداث مسکن شهری اقشار محروم و کم‌درآمد و مسکن مهر به میزان 151  واحد، پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی، بازسازی، تعمیرات، بلاعوض واحدهای مسکونی روستایی و شهری به میزان 2  هزار و 811  فقره در شهرستان پاسارگاد انجام شده است.
تهیه طرح هادی روستایی  در  24 روستا  و اجرای پروژه‌های بهسازی روستایی در 22 روستا با اعتبار بالغ بر 152  میلیارد ریال و همچنین صدور اسناد املاک روستایی و شهری برای 3242  واحد شهری و روستایی درسال گذشته در پاسارگاد محقق شده است.
شهرستان پاسارگاد دارای 3 هزار و 821 خانوار روستایی است که درصد بهره‌مندی روستاها از طرح‌های‌توسعه روستایی و طرح‌های‌ هادی حدود 45 درصد است.
همچنین  در سال گذشته 325 میلیارد ریال تسهیلات به خانوار‌های ‌روستایی دراین شهرستان پرداخت شده و  470  فقره وام تعمیری،  117 فقره تسهیلات بلاعوض، 80 فقره تسهیلات حوادث شهری و روستایی در این شهرستان پرداخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی