[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مقاله‌های‌علمی شیراز راهی مجامع بین‌المللی شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس بخش روانشناسی بالینی مرکز صرع سوئیس با هدف عقد تفاهم‌نامه علمی و توسعه همکاری‌های‌مشترک، از مرکز صرع بیمارستان نمازی شیراز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «ماتیاس اشموتز» با هدف تبادل نظر و برنامه‌ریزی در راستای توسعه همکاری‌های‌علمی، از بخش صرع دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید کرد تا از نزدیک با تحقیقات بخش صرع این بیمارستان در خصوص تشنج‌های‌عصبی که از سوی دکتر «علی اکبر اسدی پویا» محقق شده آشنا شود و بین دو کشور ایران و سوئیس، در این زمینه پیوند علمی ایجاد شود.
رئیس بخش روانشناسی بالینی مرکز صرع سوئیس در این بازدید با تأکید بر اینکه تحقیقات این مرکز موجب شده ایران در این زمینه به عنوان بیشترین ارائه دهنده مقاله در مجامع بین‌المللی مطرح باشد، گفت: پیش‌بینی ‌می‌شود در آینده نزدیک، با منعقد شدن این تفاهم‌نامه علمی، همکاری‌های‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مرکز بالینی صرع سوئیس افزایش یابد و بتوانیم خدمات علمی را به این نوع بیماران ارتقا دهیم. دکتر اشموتز با اشاره به اینکه امروز، مراکز درمانی و تحقیقاتی ایران با محدودیت‌های‌مختلفی روبرو هستند، افزود: شاهد آن هستیم که با وجود تمام محدودیت‌هایی که به این کشور تحمیل شده، با استفاده از  امکانات موجود و دانش محققان خود، مطلوب‌ترین خدمات براساس استاندارهای بین‌المللی به بیماران ارائه‌ می‌شود.
رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی نیز با اشاره به سابقه فعالیت بخش تشنج بیمارستان نمازی شیراز، گفت: از ۱۱ سال گذشته تاکنون، این بخش با برخورداری از تیمی مجرب از اساتید مختلف جراحی صرع و داخلی مغز و اعصاب و روانپزشکی، به عنوان تنها مرکز فوق‌تخصصی جنوب کشور شناخته شده که مطابق با استاندارهای دنیا، جراحی‌های‌ موفقیت‌آمیزی در این مرکز انجام می‌شود.
دکتر اسدی پویا مهم‌ترین روش تشخیص این بیماری را تهیه نوار مغز کامپیوتری عنوان کرد و افزود: به دلیل فعالیت‌های‌بیمارستان نمازی در این زمینه، تعداد زیادی از بیماران مبتلا به صرع و تشنج عصبی به این مرکز مراجعه ‌می‌کنند که پژوهش‌های‌متعددی بر روی آنها انجام‌ می‌گیرد. رئیس بخش صرع بیمارستان ‌نمازی گفت: به دلیل تحقیقات متعددی که در این زمینه انجام گرفته، امروزه نام دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان نماینده ایران، ‌جزو برترین کشورهای دنیا قرار گرفته است و به لحاظ تعداد انتشارات در زمینه تشنج عصبی، هفتمین کشور دنیا هستیم، همچنین از لحاظ انتشارات در این زمینه بعد از کشورهایی مثل انگلیس، آمریکا و استرالیا قرار داریم‌.
دکتر «نصراله عرفانی»، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های‌مرکز صرع بیمارستان نمازی، ابراز امیدواری کرد: مراودات بین‌المللی این مرکز معتبر با مراکز  علمی خارج کشور، زمینه‌ساز انجام مطالعات پژوهشی مشترک، اجرای برنامه‌های‌مشترک آموزشی و تبادلات علمی بین‌المللی در حوزه صرع باشد. دکتر «علی اکبر اسدی پویا» دانشیار گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان نخستین و تنها ایرانی عضو انجمن جهانی صرع انتخاب و در بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز، به بیماران خدمات درمانی ارائه ‌می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی