[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

عدالت در سند توسعه فارس برجسته شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: در مطالب ارائه شده مربوط به سند پیشران توسعه فارس، رویکرد به عدالت مشهود است اما نمود آن چندان قوی نیست و باید به نوعی برجسته‌تر شود.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف الله دژکام عصر پنجشنبه 11 مهر در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که به ریاست وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه چند بند بیانیه گام دوم انقلاب نیز مربوط به عدالت و اهمیت آن است، گفت: با توجه به انعطاف‌پذیری سند توسعه عدالت در تولید و توزیع مدنظر قرار گیرد. او اختلاف بین بانک‌ها و بخش خصوصی را بر سر میزان حقی که هر طرف برای خود قائل است دانست و خاطرنشان کرد که اگر عدالت ملاک کار باشد، اختلاف نظرها مرتفع خواهد شد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه سرمایه و مدیر هر یک سهمی در رشد جامعه دارند، لزوم توجه بیشتر به سهم مدیر در این زمینه را متذکر شد.
امام جمعه شیراز یکی از دلایل ارزش پیدا کردن دلالی را توجه نداشتن به عدالت در توزیع دانست و خاطرنشان کرد: وقتی بین مردم‌ می‌نشینیم، کارگران‌می‌گویند که قراردادی با آنان منعقد‌ می‌شود اما مطابق با قرارداد بیمه نشده، حقوق مناسب دریافت نمی‌کنند. اینها نیازمند ساختاری است که بتوان به شکل طبیعی آن را کنترل کرد.
نماینده ولی‌فقیه در فارس همچنین یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی را دانش‌بنیان بودن آن دانست و گفت: در توجه به این موضوع عموما متمرکز بر فناور محورانه بودن‌می‌شوند، ما در این بعد نیازمند افزایش آگاهی عمومی هستیم، مردم حقوقشان را نمی‌دانند و به همین دلیل حقوق یکدیگر را هم رعایت نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه در دوران جنگ همه اقشار در صحنه حضور داشتند، گفت: اقتصاد مقاومتی هم باید فراگیر شود، بخشی از کار اطلاع‌رسانی در این زمینه بر عهده روحانیت است و ما آماده هستیم. امام جمعه شیراز همچنین گفت: مشکل ما در ایران این است که برای اجرای اقتصاد مقاومتی، مدل مشابهی در هیچ نقطه‌ای‌از جهان نداریم، همین باعث شده بخشی از کارها جنبه آزمون و خطا داشته‌باشد، در جنگ هم همین آزمون و خطاها را داشتیم. او با بیان اینکه باید به مردم تفهیم شود که کار ما نسبت به دیگر کشورها بسیار متفاوت است، گفت: ما خودمان در حال ساختن مدلی هستیم و این سختی بیشتری دارد، اما در نهایت تلاش ما به یک تمدن اسلامی در روزگار جدید منتهی خواهد شد که ایران پایه‌گذار آن خواهد بود. امام جمعه شیراز گفت: ما در اقتصاد مقاومتی تنها به توسعه نمی‌اندیشیم بلکه به مدلی فکر‌ می‌کنیم که مخصوص خودمان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی