[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

قوانین ناکارآمد، نوسازی شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس تأکید دارد که شرایط امروز کشور، جنگ اقتصادی است و قوانین نیز باید متناسب با این شرایط باشد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید کاظم موسوی عصر پنجشنبه 11 مهر در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس گفت: قوانین کنونی و جاری برای شرایط عادی مناسب است و امروز باید قوانین متناسب با شرایط جنگ اقتصادی داشته‌باشیم.
او با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشراف کامل به این موضوع باید اقدامات لازم را انجام دهند، گفت: قوانین هم فساد‌آور و هم ناکارآمدی وجود دارد که باید برای رفع آن پیشنهاد قوانین بهتر را ارائه داد.
موسوی با تأکید براینکه دستگاه قضایی برای اجرای کامل اقتصاد مقاومتی کاملاً همراه است، گفت: هرجا که امکان اجرای یک دستور قانونی وجود ندارد، دستگاه قضایی آماده ورود خواهد بود و پای کار است.
او با انتقاد از اینکه بانک‌ها‌ در مواجهه با بخش خصوصی، قرارداد ارائه نمی‌دهند، گفت: درصدد آن هستیم که دلیل این موضوع را بدانیم، قاعدتاً سرمایه‌گذار باید بداند که چه قراردادی را امضا کرده و چه تعهدی را‌می‌دهد.
موسوی ربح مرکب را از مشکلات عدیده بانک‌ها دانست و با اشاره به ابراز نگرانی علما و مراجع تقلید از چنین وضعیتی، گفت: در استان فارس تلاش کرده و‌ می‌کنیم که در مواجه با سرمایه‌گذار و بخش تولید و صنعتگر، سیاست واحدی از سوی دستگاه قضایی دنبال شود.
رئیس کل دادگستری فارس یکی از معضلات امروز بر سر راه رونق تولید را بحث قاچاق کالا دانست و گفت: وقتی تفاوت قیمت و سود کالای قاچاق با کالای قانونی در بازار زیاد باشد، انگیزه برای افراد سودجو فراهم‌می‌شود،‌ می‌توان راهکاری را برای کاهش قیمت کالاهای غیرقاچاق و قانونی وارداتی، اندیشید.
موسوی همچنین گفت: برخی از واحدهای تولیدی و بنگاه‌های‌اقتصادی در استان و کشور به دلیل شرایط تحریم، قادر به بازگرداندن بدهی خود به بانک‌ها نیستند، نباید یک کارگاه به واسطه این مشکل تعطیل شده و کار معطل بماند.
رئیس کل دادگستری فارس از بانک‌ها، تأمین اجتماعی و سیستم مالیاتی درخواست کرد که برای رونق تولید و محقق شدن اقتصاد مقاومتی، راهکارهای تسهیل و رفع موانع را دنبال کرده و همراهی لازم را داشته‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی