[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

حیدرعلی کامیاب: تقسیمات جدید کشوری توسعه متوازن ورزش فارس را سرعت می‌بخشد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: تقسیمات جدید کشوری توسعه متوازن ورزش فارس را سرعت می‌بخشد.
حیدر علی کامیاب با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر تأسیس 7 شهرستان جدید و دو فرمانداری ویژه در استان فارس، این اتفاق را یک خدمت کم سابقه از جانب دولت به مردم فارس دانست و افزود: با ارتقای بخش به شهرستان نگاه کلان مدیریتی در زمان بودجه‌نویسی ، بودجه ریزی، تصمیمات حاکمیتی و... تغییر می‌کند.
وی ارتقای 7 بخش از استان فارس به شهرستان را عاملی برای رونق بخش‌های مختلف اقتصادی دانست و بیان اینکه ورزش می‌تواند با استفاده بهینه از پتانسیل‌های به وجود آمده، سرعت توسعه خود را در این شهرها افزایش دهد، گفت: شکی نیست که این اتفاق باعث رونق در نقاط مختلف استان می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش تشکیل دو فرمانداری ویژه در کازرون و مرودشت را نیز یکی از اتفاقات مهم در تاریخ پس از انقلاب در استان فارس دانست و گفت: با ارتقای فرمانداری این دو شهرستان به فرمانداری ویژه، شرایط ایجاد بستر‌های مناسب برای توسعه ورزش در دو حوزه نرم افزاری و سخت‌افزاری فراهم می‌آید.
کامیاب با اشاره به نقش استاندار فارس در اتخاذ چنین تدبیری از سوی دولت افزود: شناخت کافی رئیس شورای برنامه ریزی استان از نقاط ضعف و قوت، ظرفیت‌ها و امکانات استان و اشراف بر مسائل سیاسی، جغرافیایی فارس یکی از عوامل مهم ارتقای فرمانداری دو شهرستان مرودشت و کازرون به فرمانداری ویژه است.
وی ایجاد فرمانداری ویژه در کازرون و مرودشت، ارتقای سطح اختیارات و حوزه عمل فرمانداران این دو شهرستان تا حد معاون استاندار، شرکت فرمانداران این دو شهرستان در شورای برنامه ریزی استان  و شورای معاونان استانداری را پیش نیاز‌های سرعت بخشیدن به توسعه بیش از پیش در این دو شهرستان مهم و استراتژیک فارس دانست و افزود: ورزش نیز به عنوان مقوله ای مهم در مناسبات اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی، اقتصادی از برکات این اتفاق کم نظیر بی نصیب نخواهد ماند.
دبیر شورای عالی ورزش استان با اشاره به اختیارات فرمانداران ویژه افزود: قانونگدار برای شهرستان‌هایی که دارای فرمانداری ویژه هستند امتیازاتی را تدوین و پیش بینی کرده که حاصل آن مرتفع شدن برخی بروکراسی‌ها و بهبود قدرت اقتصادی و شرایط اجتماعی آن شهرستان‌ها است.
کامیاب ابراز امیدواری کرد با حمایت‌های استاندار و نمایندگان مجلس، اتفاق خوب تأسیس شهرستان‌های جدید و تشکیل فرمانداری‌های ویژه در استان طبق پیش‌بینی‌ها منجر به تسریع در توسعه همه جانبه و عدالت محور ورزش در شهرستان ‌های بختگان، زرقان، بیضا، خفر، سرچهان، اوز و کوه‌چنار و کازرون و مرودشت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی