[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

پیش‌بینی بودجه ۵۰۰ میلیارد ریالی برای تملک بافت فرسوده شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای اجرای طرح بازسازی محور زندیه، 500 میلیارد ریال در تکالیف بودجه 98 شهرداری برای تملک بافت فرسوده شیراز پیش‌بینی شده است.
به گزارش ایسنا، نوذر امامی در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شیراز گفت: طرح بازسازی محور زندیه یکی از طرح‌های مهم مجموعه مدیریت شهری شیراز به شمار می‌رود که برای اجرای آن بررسی‌های جامعی انجام شده است.
او با اشاره به برگزاری مسابقه برای انتخاب مشاور این طرح گفت: این طرح با مساحت ناخالص ۱۳ هکتار از ضلع شرقی به بازار وکیل، ضلع غربی به خیابان ۲۲بهمن، ضلع شمالی به خیابان چاپارخانه و ضلع جنوبی به زیرگذر زند محدود می‌شود.
عضو شورای شیراز، بازآفرینی هویت تاریخی و فرهنگی شیراز و برآورده کردن نیازهای روز جامعه را از اهداف اصلی این طرح بیان کرد.
امامی ادامه داد: باتوجه به حساسیت زیاد این طرح، جلسات متعددی به منظور بررسی آن با حضور مشاوران، کارشناسان شهرداری، اعضای شورا و اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی در شورای شهر برگزار شد و طرح اولیه‌ی مشاور تغییرات اساسی یافت.
رئیس‌کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد تا یک هفته آینده مشاور طرح نهایی برای تصویب را ارائه کند تا وارد فاز اجرایی شویم.
وی کمبود میدان عمومی برای ارتباطات مردم را یکی از مشکلات مهم شیراز عنوان و اضافه کرد: در راستای برقراری زندگی پیاده‌محور، ارتباط انسان‌ها رکن اساسی این مبحث است و باید طرح‌های‌جامعی برای زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ان در نظر گرفته شود.
امامی با بیان اینکه استانداری و میراث فرهنگی نیز نظراتی را برای اجرای این طرح ارائه کردند، افزود: تلاش خواهد شد که این طرح با هماهنگی و تعامل با این دستگاه‌ها اجرایی شود.
او خیابان زند را یکی از خیابان‌های تاریخی و هویت فرهنگی و انسانی شیراز دانست و ادامه داد: این طرح می‌تواند تحول خوبی در بحث ارتباط مردمی ایجاد کند.
امامی همچنین اتصال بازار جنوبی به شمالی وکیل، اتصال محور عرفان (دروازه قرآن - دروازه اصفهان) و ایجاد ارتباط مناسب با باغ نظر از میدان اصلی را از مزایای این طرح برشمرد.
این عضو شورای شیراز افزود: پس از شروع و تکمیل طرح محور زندیه، به منظور تکمیل این طرح خیابان طالقانی کارکردی پیاده‌محور پیدا خواهد کرد.
رئیس‌کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز، احیای محور زندیه را جبران خرابی تمام میادین خاطره انگیز شهر دانست و گفت: همه‌میادین زنده شهر مانند ولیعصر، شهرداری، ستاد و نمازی در محور زند واقع بودند و بر اثر تصمیم مدیریتی گذشته از بین رفتند که بازسازی محور زندیه می‌تواند بافت قدیمی را احیا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی