[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

یک پله سقوط برای نمایندگان شیراز، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین:
قشقایی باز هم بدون اینکه گل بزند باخت و فجرسپاسی هم نتوانست در بابل به پیروزی برسد تا هر دو تیم با سقوط یک پله‌ای‌مواجه شوند.
در هفته هفتم رقابت‌های‌لیگ دسته اول فوتبال ایران، عصر دیروز در شیراز تیم قشقایی میزبان تیم مدعی بادران تهران بود. در این مسابقه مهدی فروردین این نفرات را در ترکیب ثابت تیمش قرار داد: مسلم حق‌شناس، مجید ایوبی(کاپیتان) آرام عباسی، علی آزادمنش، پوریا زارع، مرتضی سنجانکی، سعید زارع، محمدجواد عباسی، علی‌حسامی، سهیل فداکار و محمدرضا فیروززاده
بازی با برتری قشقایی آغاز شد و این تیم در دقیقه3 توسط مرتضی سنجانکی موقعیت خطرناکی روی دروازه حریفش خلق کرد اما توپ او با اختلاف اندکی از کنار دروازه راهی خارج از زمین شد.
تیم بادران اولین موقعیت نصفه و نیمه خود را در دقیقه 19 ایجاد کرد که شوت کریم اسلامی از بالای دروازه قشقایی به بیرون رفت. اما در انتهای نیمه اول روی تنها موقعیت جدی این تیم در تمام طول مسابقه، دروازه میزبان باز شد. 
در دقیقه 43 حرکت در عمق عرفان پورافراز موقعیتی عالی برای گلزنی او ایجاد کرد اما این بازیکن تصمیم گرفت با پاسی بی‌نقص، یار هم دسته را در موقعیت تک به گل قرار دهد. عبدالکریم اسلامی مهاجم با تجربه بادران هم از فرصت استفاده و دروازه مسلم حق‌شناس را گشود.
بدین ترتیب نیمه اول با برتری یک گله تیم تهرانی به پایان رسید.
در نیمه‌دوم این بادران بود که بازی را با حملات بیشتری آغاز کرد اما قشقایی رفته رفته صاحب توپ و میدان شد و از دقیقه 70 شروع به خلق موقعیت‌های‌گلزنی کرد. در دقایق 74 و 75 محمدغلامی و محمدجواد عباسی فرصت‌های‌خوبی را برای این تیم از دست دادند. در 10 دقیقه پایانی هم سه فرصت گلزنی نصیب این تیم شد که همگی از دست رفت. ضمن اینکه در دقیقه 83 یک صحنه مشکوک به پنالتی روی محمد غلامی رخ داد که داور نه تنها اعتقادی به خطا نداشت، بلکه مهاجم با تجربه قشقایی را به دلیل صحنه‌سازی با کارت زرد جریمه کرد.
در نهایت این مسابقه با همان یک گل نیمه اول به سود بادران به پایان رسید تا شاگردان فرهاد کاظمی با 15 امتیاز به صدر جدول صعود کنند. قشقایی هم در رتبه پانزدهم یعنی درست در لبه پرتگاه قرار گرفت.
اما فجرسپاسی تیم سوم جدول که به بابل رفته بود، با اینکه نیمه اول را با گل دقیقه 40 بابا محمدی به سود خود خاتمه داده بود، در نیمه دوم یک گل از میزبانش دریافت کرد و دو امتیاز بسیار مهم را از دست داد. بدین‌ترتیب فجری‌ها ‌با 14امتیاز به رتبه چهارم سقوط کردند.
در سایر بازی‌های ‌دیروز، علم و ادب شهرداری تبریز مقابل استقلال خوزستان به تساوی یک یک رسید، داماش در زمین خود مقابل نود ارومیه با تساوی بدون گل متوقف شد، ملوان در انزلی با یک گل بازی را به گل ریحان البرز واگذار کرد، سرخپوشان پاکدشت با چهار گل سپیدرود رشت را در هم شکست، آلومینیوم اراک در میان ناباوری در زمین خود با نتیجه دو بر یک مغلوب شاگردان امیدرضا روانخواه در تیم نیروی زمینی تهران شد، مس در کرمان مقابل میهمان بالانشینش یعنی خوشه طلایی ساوه به تساوی بدون گل رضایت داد و آرمان گهر هم در زمین خود نتوانست از سد مس رفسنجان بگذرد و با تساوی بدون گل به کار خود پایان داد.
در جدول رده بندی سه تیم 15 امتیازی بادران تهران، خوشه طلایی ساوه و مس رفسنجان اول تا سوم هستند.
در هفته هشتم رقابت‌ها ‌که جمعه همین هفته برگزار‌می‌شود، تیم فجرسپاسی در شیراز میزبان سرخپوشان پاکدشت است و قشقایی در اهواز میهمان استقلال خوزستان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی