[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

رضایی کوچی: دولت طرح قابل‌توجهی برای تولید مسکن ندارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه‌های‌مسکن‌سازی، عملاً دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه تولید مسکن در کشور، گفت: دولت در دو سال اخیر با تشدید تلاطمات بازار مسکن، برنامه‌ریزی کلانی را برای تولید انبوه مسکن در کشور انجام داد که قطعاً اجرای این برنامه‌ها‌ بسیاری از مشکلات این بخش را حل‌ می‌کرد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی بارها مصاحبه کرده و توضیحاتی زیادی را درباره طرح‌های‌تولید مسکن ارائه کردند، اما متأسفانه هیچ کدام از برنامه‌ها‌ و وعده‌های ‌آن‌ها ‌عملیاتی نشده است.
وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه‌های‌ مسکن‌سازی، عملاً دولت طرح قابل‌توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید 400 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.
رضایی کوچی ادامه داد: قطعاً راه حل اساسی برای مقابله با گرانی بازار مسکن، تولید گسترده ملک است، اما با وجود تأکید نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران اقدام عملی در این عرصه صورت نگرفته و برنامه‌ها ‌تنها بر روی کاغذ باقی مانده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تعدیل نرخ بازار مسکن در گرو بهبود وضعیت عرضه و تقاضا است، از این رو تا زمانی که میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد، نمی‌توان به بهبود بازار امید داشت.
رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید برای حوزه مسکن بهتر و کارشناسی‌تر برنامه‌ریزی و تدبیر کند، در غیر این صورت باز باید در سال‌های‌آتی شاهد بروز تلاطم در بازار باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی