[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

استاندار فارس: آشنایی کودکان با قانون‌مداری سبب کاهش معضلات اجتماعی‌ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر‌عنایت‌الله‌رحیمی هم‌زمان با آغاز هفته کودک و نوجوان در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری استان و تعدادی از کودکان و نوجوانان فعال در این کانون، عنوان کرد: اگر قرار است کشوری توسعه‌یافته داشته‌باشیم و آن را در جهان الگو قرار دهیم، باید از خودسازی آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه خودسازی باید از کودکان آغاز شود، افزود: شخصیت، اندیشه و پایه‌های ‌فکری هر انسانی در ایام کودکی رقم ‌می‌خورد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر توجه به مسائل روحی و روانی کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: مهربانی، محبت و عطوفت از نیازهای این قشر از جامعه است که باید از ابتدا در پرورش آنها مد نظر قرار گیرد.
دکتر رحیمی اخلاق را حلقه مفقوده زندگی اجتماعی امروز دانست و با اشاره به اینکه در مبانی اعتقادی، دینی و اجتماعی ما نیز اخلاق امری محوری است، عنوان کرد: آموزش اخلاق‌مداری به کودکان باید در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه کودکان و نوجوانان باید از ابتدا با قانون‌پذیری، قانون‌مداری، رعایت حقوق یکدیگر، تحمل و صبر در برابر مشکلات، گفتگو و پذیرش نظرات دیگران از موارد مهمی است که باید کودکان با آن آشنا شده و آموزش ببینند.
وی ادامه داد: اگر کودکان با رعایت قانون آشنا شوند بسیاری از معضلات جامعه برطرف خواهد شد.
دکتر رحیمی ادامه داد: فرزندان ما باید از ابتدا بیاموزند نظرات مخالف را بشنوند و برای همه افراد حتی مخالفان خود حق حیات قائل باشند.
استاندار فارس با بیان اینکه پس از خانواده، کانون پرورش فکری یکی از نخستین مراکزی است که کودکان را به سمت اجتماعی شدن‌می‌برد، بر اهمیت این نهاد در شکوفایی استعدادهای کودکان تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه کودکان‌می‌توانند در رابطه‌ای متقابل  دوسویه بر خانواده نیز نظارت داشته‌باشند، یادآور شد: آنها باید آسیب‌های‌اجتماعی را بشناسند و با عواقب و تأثیرات ناگوار آن بر خانواده و جامعه آشنا شوند.
دکتر رحیمی در این جلسه ضمن شنیدن نظرات و مطالبات نمایندگانی از قشر کودک و نوجوان با آنها به گفتگو نشست. وی از آنها خواست نظرات خود را در باره بهترین اقدامی که برای استان و برای کودکان ‌می‌توان انجام داد بیان کنند. حفظ و تقویت امنیت در جامعه و توجه به ایجاد مراکز فرهنگی، هنری برای کودکان و نوجوانان جز خواسته‌ها‌ و مطالبی بود که از سوی آنها در پاسخ به سوال استاندار مطرح شد.
این کودکان و نوجوانان که مهمان استاندار فارس در نخستین روز هفته کودک و نوجوان بودند، به دعوت دکتر رحیمی برصندلی استاندار نشستند و نظرات خود را درباره بعضی مکاتبات و دستورات بیان کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی