[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

نباید به خبرهای جعلی فضای مجازی توجه کرد ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از برخورد جدی با شایعه‌سازان فضای مجازی در استان خبرداد وگفت: طی 6 ماه گذشته تا کنون جرائم فضای مجازی در استان فارس 150 درصد رشد داشته است.
سرهنگ کاووس محمدی در گفت وگو با خبرنگار شیرازنوین  با اشاره به اینکه گسترش فعالیت در فضای مجازی  به گونه‌ای است که این فضا به یک فضای حقیقی تبدیل شده، اظهارداشت: امروزه پلیس فتا استان فارس در بحث شناسایی وکشفیات جرائم فضای مجازی در کشور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و این درحالی است که عده‌ای بزهکاران در فضای مجازی آگاهانه یا ناآگاهانه همچنان سلامت افراد جامعه را نشانه گرفته‌اند.
وی با تأکید براینکه عده‌ای سودجو  هستند که با شایعه‌سازی با استفاده از هویت افراد، پیام‌های‌ غیرواقعی انتشار وتلاش دارند رعب وحشت در جامعه ایجاد کنند، افزود: هر ساله در مناسبت‌های‌مختلف پیام‌های ‌تکراری انتشار داده ‌می‌شود تا هدف سوء خود را عملیاتی و فضای جامعه را با پیام‌های‌خود آلوده کنند. این مقام مسئول با اشاره به اینکه شیوه‌های ‌این افراد اینگونه خواهد بود که با استفاده از مرکز درمانی ویا یک فامیلی معروف سعی دارند پیام غیر واقعی خود را واقعی جلوه دهند تا کاربران فضای مجازی به پیام خود جلب کنند. سرهنگ محمدی استفاده از فامیلی سرهنگ ویا رئیس بیمارستان.... یکی از شیوه‌های‌همیشگی متهمان اشاره کرد وگفت: کاربران به خبرهایی که از قول منابع ناشناس در فضای مجازی منتشر می‌شود، توجه نکنند؛ چراکه بسیاری از این افراد سودجویانی هستند که می‌خواهند مخاطبان و دنبال‌کننده‌های صفحات و کانال‌های خود را افزایش دهند وهدف سوء خود را مطرح کنند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس  پیام‌هایی مانند خوردن نوشابه ویا مواردی که سلامت جامعه را به خطر‌می‌اندازد غیرواقعی اعلام کرد وگفت: شهروندان وکاربران فضای مجازی باید آگاه باشند که اخبار واقعی هر دستگاه را از رسانه‌های‌مطلع دنبال کنند تا در دام این نوع افراد قرار نگیرند. سرهنگ محمدی گفت: از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا از طریق شماره تلفن‌های‌۰۷۱۲۱۸۲۷۸۳۵- ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴-  ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۳۰ گزارش کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی