[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

استفاده از الگوهای سنتی و بومی در مدیریت، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جامعه ما به نبود آگاهی برمی‌گردد، تأکید کرد که باید از الگوهای سنتی و بومی برای مدیریت استفاده شود. 
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی استان فارس بیان کرد: تا خود را در چارچوب مکان و زمان قرار می‌دهیم، غیرممکن است برخی محدودیت‌ها برداشته شود.
وی با بیان اینکه مدیر اصلی همیشه می‌شنود، پاسخگوست، ساعت ندارد و در اتاقش باز است، افزود:  هر کاری که می‌کنیم مدیر اصلی، مشاهده می‌کند و اگر این مسئله در مدیریت‌ها در جامعه جا بیفتد، بسیاری از موضوعات حل خواهد شد.
امام جمعه شیراز همچنین با بیان اینکه وجود تعداد زیادی روستای خالی از سکنه در فارس حاصل سیاست‌های این ۴۰ سال نیست و برخی از قبل تداوم داشته است، گفت: زمانی که در دهه ۴۰ سیستم اقتصادی کشور را مبتنی بر کشاورزی تدوین کردیم، معلوم بود که روستاها خالی و این جمعیت حاشیه‌نشین می‌شوند.
آیت‌الله دژکام همچنین خاطرنشان کرد: گردهمایی مدیران در یک جمع مشترک مثل شرکت همگانی در نماز علاوه بر تشریک مساعی، به مدیریت هم کمک می‌کند در حالی‌که این موضوع در مدیریت اسلامی مورد غفلت وقع شده است.
وی با تأکید بر اینکه مساجد و روحانیون باید نقش فرهنگ‌سازی را در جامعه ایفا کنند، عنوان کرد: امروز مساجد و روحانیت ما از ایفای این نقش بازمانده چون احساس می‌کنند ابزار لازم را در اختیار ندارند.
نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: وقتی مسجد را به جای محوریت فعالیت‌های فرهنگی در گوشه قرار دهیم، طبیعی است که مسجد نخواهد توانست نقش فرهنگی خود را ایفا کند.
آیت‌الله دژکام با تأکید بر تحقق منویات رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر جامعه‌پردازی، گفت: این مهم بدین معناست که از وقت و زمان و نهادهای دولتی و غیردولتی استفاده بهینه شود تا شاهد افزایش بهره‌وری باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی