[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

پایش رودخانه خشک با دوربین‌های‌نظارتی ، روزنامه شیراز نوین

در نشست هم‌اندیشی مدیر مرکز کنترل ترافیک و رئیس اداره بحران شهرداری شیراز بر پایش رودخانه خشک توسط دوربین‌های‌نظارتی و سنسورهای  سنجش میزان سطح آب تأکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، این نشست در راستای افزایش ضریب تاب‌آوری و مقاومت شهر در مقابل بارندگی‌های‌شدید و احتمال وقوع سیل این جلسه هم‌اندیشی برگزار شد.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به تجهیزات مرکز کنترل ترافیک گفت: در راستای ایمن‌سازی شهر هم اکنون از دوربین‌های‌نظارتی به منظور پایش رودخانه خشک استفاده ‌می‌شود.
دکتر محمد علی علویان مهر خبر داد: در راستای پایش سطح آب رودخانه خشک درصدد استفاده از سنسورهای  سنجش میزان سطح آب هستیم.
رئیس اداره بحران شهرداری شیراز نیز با توجه به ضرورت پیش‌بینی و پیشگیری از بحران‌های مختلف گفت: در پی تأکید شهردار شیراز مبنی برایجاد تعامل و همکاری کلیه حوزه‌های‌شهرداری جلسه هم‌اندیشی بین اداره بحران و مرکز کنترل ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری برگزار شد.
سعید دبیری با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی، تجهیزات و ابزار موجود ‌می‌تواند در پیش‌بینی، تصمیم‌گیری‌ها‌ و اقدامات ایمنی اثرگذار باشد، اضافه کرد: در این جلسه هم‌اندیشی مقرر شد با توجه به امکانات  سخت افزاری و فضای مناسب  موجود در مرکز کنترل ترافیک، مانیتورینگ بحران نیز در همان محل اجرا و در طول مسیر رودخانه خشک، سنسورهای اعلام میزان سطح آب نصب شود.
وی خاطرنشان کرد: با استقرار دوربین‌های‌نظارتی در زمان بارندگی میزان حجم ورودی آب باران و گنجایش رودخانه خشک توسط کارشناسان اداره بحران شهرداری مستقر در مرکز مانیتورینگ معاونت حمل و نقل پایش و گزارش و بر اساس آن تصمیم‌گیری و اقدامات ایمنی لازم گرفته ‌می‌شود.
رئیس اداره بحران شهرداری شیراز افزود: با توجه به مذاکرات انجام شده و همکاری حوزه حمل ونقل شهرداری، پروژه سنسورهای اعلام میزان سطح آب در اردیبهشت ماه سال 99 مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
دبیری با اشاره به آغاز فصل بارندگی اضافه کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، پاکسازی و لایروبی کانال‌های سطحی، مسیر رودخانه خشک و مسیل‌های‌دیگر با حساسیت و جدیت در دستور کار قرار گرفت و معاونت‌ها‌و مناطق شهرداری با دقت و سرعت بالا عملیات‌های مورد نیاز را انجام داده‌اند.  
رئیس اداره بحران شهرداری شیراز گفت: حوضچه‌های‌آرامش آب در مسیر عبور آب باران از چشمه زنگی به طرف دروازه قرآن، مسیل سعدی و مسیر رودخانه خشک احداث شده و در حال تکمیل است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی