[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

نارضایتی سرمربی تیم ملی از کیفیت پایین لیگ و حضور بازیکنان در تیم‌های دسته پایین آسیا، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درخصوص لیگ برتر فوتسال ایران صحبت کرد و با انتقاد از کیفیت پایین لیگ برتر فوتسال ایران گفت متأسفانه در سال‌های اخیر لیگ برتر فوتسال ایران کیفیت فنی لازم را ندارد و نه تنها من، بلکه بیشتر همکاران من در تیم‌های باشگاهی از کیفیت لیگ راضی نیستند.
ناظم الشریعه در توضیح دلایل کیفیت فنی لیگ برتر فوتسال ایران به دلایل مختلفی اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل مهم، موضوع اقتصادی برای تیم‌ها و نیز بازیکنان است که نمی‌تواند شرایط را برای حضوری موفق و بادوام فراهم آورد.
وی اضافه کرد: زمانی که بازیکن از نظر قرارداد مالی تأمین نباشد، انگیزه برای تمرین کردن ندارد و بعضاً خیلی بد و سخت تمرین می‌کند و نتیجه ای جز ناکامی ‌تیم‌ها و کیفیت پایین بازیکن به همراه نخواهد داشت.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران ابراز امیدواری کرد که کمیته فوتسال حداقل برای سال‌های آینده تدابیر و شرایط را اتخاد و شرایطی نیز برای باشگاه‌های شرکت کننده فراهم آورد تا انگیزه برای باشگاه ایجاد گردد و شرایط لیگ با سال‌های قبل برگردد.
بازیکنان تیم ملی در لیگ‌های دسته پایین کشورهای آسیا
ناظم الشریعه با بیان اینکه با وجود چنین شرایط و لیگ برتری که در فوتسال ایران وجود دارد، خبری از بازیکنان مطرح تیم ملی فوتسال در باشگاه‌های کشور نباشد، گفت: متأسفانه دستمزدهای پایین در تیم‌های باشگاهی باعث شده بازیکنان ملی‌پوش ما با ۳ تا ۴ هزار دلار راهی لیگ کشورهای همسایه ازجمله آذربایجان، گرجستان، کشورهای عربی، اندونزی و چین شوند.
وی با بیان اینکه البته به علت نبود صرفه اقتصادی برای بازیکنان، چنین وضعیتی تقریباً منطقی است، ادامه داد: هرچند لیگ این کشورها در مقایسه با فوتسال ایران که بالاتر از همه کشورهای آسیایی است، به تیم ملی ما نیز متأسفانه لطمه وارد کرده است.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که نبود این بازیکنان ملی پوش در لیگ ایران به تیم ملی در بازی‌های اخیر تأثیر داشته، با تأیید این موضوع گفت: متأسفانه نمونه قابل اشاره عدم حضور بازیکنان تیم ملی در لیگ برتر ایران و حضور در لیگ‌های سطح پایین منطقه، نتایجی که در روسیه رقم خورده، پیش می‌آید.
ناظم الشریعه با تأکید دوباره بر اینکه متأسفانه شرایط فعلی اصلاً به نفع فوتسال کشور نیست، ابراز امیدواری کرد که همه باید حمایت کنند تا فوتسال به رشد صعودی خود برسد و اگر این حمایت در حد زبان باشد، وضعیت به همین منوال ادامه خواهد داشت و شاهد افول در فوتسال کشور خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی