[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

تدوین برنامه یک‌ساله و ۵ساله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یاد و نام‌ شهدا را تضمین‌کننده راه ما به سمت تعالی و قله‌های‌رفیع انسانیت دانست و تأکید کرد: یاد و خاطره شهدا باید در همه ایام زنده نگاه داشته‌شود.
وی با اعتقاد به اینکه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت نیاز همیشگی جامعه است  و موجب بالندگی و فتح قله‌های‌معنویت می‌شود، گفت: خاطرات ایثارگران و جانبازان و وصایای شهدا گویای این امر است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه برگزاری چنین جلساتی باید منجر به نتایجی کارآمد و عملی باشد، عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  نیازمند کارِ گروهی است و باید با همکاری دستگاه‌های‌فرهنگی، رسانه‌ها‌، خانواده شهدا وسایر نهادها و اقشار انجام شود. استاندار فارس مهم‌ترین روش توسعه و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار را عمل به اهداف شهدا دانست و با تأکید بر اینکه همه ما مسئول تحقق این اهداف هستیم، خاطرنشان کرد: امروز خدمت صادقانه و خالصانه بزرگترین اقدام در جهت اهداف شهدای گرانقدری است که جان خود را در دفاع از مرزهای اعتقادی و کیان ملک و میهن به پیشگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشگاه ملت تقدیم کرده‌اند. رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس بیان کرد: قوانین حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران در هشت محور اصلی از جمله مسکن، تسهیلات، درمان، اشتغال، مراکز تفریحی، تکریم، ایجاد تمثال شهدا و خاطره نگاری قابل طرح است.
دکتررحیمی با بیان اینکه صحبت از یک موضوع نیازمند برنامه و‌ زمان‌بندی است، اظهار کرد: این برنامه‌ریزی‌ها به صورت میان‌مدت سبب می‌شود با گذشت یک دوره مشخص زمانی بتوانیم میزان تحقق اهداف را ارزیابی کنیم.
وی تأکید کرد: بی‌شک زنده نگاه‌داشتن یاد شهدا و ایثارگران در گام نخست با توجه کردن به نزدیک‌ترین افراد به آنها، یعنی خانواده شهدا و ایثارگران محقق خواهد شد که البته این توجه باید عملی باشد و به سخن اکتفا نکنیم. استاندار فارس دستگاه‌های اجرایی استان را مکلف کرد در چارچوب وظایف خود برنامه‌هایی یک‌ساله و ۵ ساله در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توجه عملی به خانواده شهدا و ایثارگران تدوین کرده و از جلسه آینده این برنامه‌ها به تصویب شورا برسد. وی در ادامه یادآور شد: این برنامه‌ها پس از تصویب در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با در نظر گرفتن ملزومات و راهکارهایی برای رسیدن به اهداف مشخص شده اجرایی خواهد شد.
دکتر رحیمی  با انتقاد از مشکلاتی که خانواده شهدا و ایثارگران در حوزه درمان با آن رو به رو هستند، افزود: به رغم اقداماتی که تا کنون انجام شده وضعیت درمانی برای این عزیزان مطلوب نیست و نیازمند تلاش بیشتر است.
استاندار فارس همچنین تأکید کرد: بازدید و سر زدن به خانواده شهدا و جانبازان باید به صورت مستمر در همه ماه‌های سال انجام شود. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اهمیت توجه به یاد و خاطره شهدا، فرمانداران شهرستان‌های‌فارس را مکلف کرد با تشکیل یک ستاد ساماندهی، بازسازی و حفظ تمثال شهدا و همچنین نامگذاری معابر و مکان‌ها‌به نام متبرک شهدا را در دستور کار قرار داده و با رصد میدانی مداوم صحت انجام کار را بررسی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی