[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

کشتار درکشتارگاه‌های غیربهداشتی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دامپزشکی استان فارس مدعی است که از 33 کشتارگاه موجود در این استان، تنها 4 کشتارگاه صنعتی دارای شرایط بهداشتی لازم است.
به گزارش ایسنا، یعقوب مهندس در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 33 کشتارگاه در استان فارس، گفت: جز چهار کشتارگاه مابقی کشتارگاه‌ها شرایط بهداشتی لازم را ندارد و به همین دلیل برای ورود بخش خصوصی تلاش کرده‌ایم، زیرا کشتارگاه‌ها وضعیت خوبی ندارند.
مهندس با اشاره به اینکه فارس در صنعت کشتارگاه طیور پیشتاز است، گفت: اولین کشتارگاه صنعتی فارس سال 70 ایجاد شد و طی 2 سال گذشته کشتارگاه سطح A پلاس طیور شروع به فعالیت کرد.
او ادامه داد: در آینده نه چندان دور سایر کشتارگاه‌های صنعت طیور به سطح  A پلاس مجهز می‌شوند و تعداد این کشتارگاه‌ها افزایش خواهد یافت.
به گفته مدیرکل دامپزشکی فارس، رتبه‌بندی کشتارگاه‌ها با هدف جلب رضایت مردم انجام می‌شود و از گذشته دور تا به حال ارتقای کیفیت بهداشتی فرآورده خام مدنظر بوده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد:‌  کشتارگاه A پلاس در واقع ارتقاء کیفیت بهداشتی از زمان کشتار به بعد است که دخالت دست کم و باعث می‌شود که لاشه‌ها به شکل بهداشتی‌تر به بازار عرضه شود.
وی همچنین با اشاره به فعالیت  ۱۴ کشتارگاه صنعتی طیور در سطح فارس، گفت: از این تعداد ۷ کشتارگاه در شهرستان شیراز، ۲ کشتارگاه در مرودشت و شهرستان‌های اوز، کازرون، ممسنی، جهرم و لامرد هر کدام یک کشتارگاه  صنعتی طیور دارند.
مدیرکل دامپزشکی فارس اظهار کرد: چه در کشتارگاه‌های بهداشتی و چه غیربهداشتی کارشناسان بهداشت حضور دارند و فرآیند قبل  و بعد از کشتار دام را بررسی‌ می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی