[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

زمینه تولید محصولات ارگانیک ‌بیش از گذشته فراهم شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در سومین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان فارس با تأکید بر اهمیت توجه به سلامت در جامعه به استفاده از فاضلاب در آبیاری محصولات در بعضی نقاط استان اشاره کرد و از  سازمان جهادکشاورزی، حفاظت محیط‌زیست، تعزیرات و سایر دستگاه‌های‌مربوطه خواست با برنامه‌ریزی به این موضوع رسیدگی و  تدابیر لازم را به سرعت اتخاذ کنند.
استاندار فارس در ادامه این جلسه با بیان اینکه سلامت مردم باید مورد توجه همه دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد، گفت: موضوع توسعه کشت و عرضه محصولات ارگانیک، نظارت بر فروش و عرضه کودهای شیمیایی نیز در این جلسه مطرح شد و با توجه به اشاره‌ای‌که از گذشته  شده بود ، نظارت و رصد این حوزه‌ها‌در دستور کار ارگان‌های مربوطه قرار گرفت.
وی ادامه داد: شهرداری‌ها باید در زمینه عرضه محصولات ارگانیک همکاری لازم را داشته‌باشند و با هزینه کمتری غرفه در چهار گوشه شهر در اختیار فعالان این بخش قرار دهند تا زمینه توزیع و فروش محصولات ارگانیک در سطح شهرهای استان فارس ایجاد شود.
استاندار فارس با بیان اینکه بخش خصوصی از تولید محصولات استاندارد و ارائه آن به بازار استقبال‌می‌کند، خاطرنشان کرد: باید تسهیلات ارزان‌قیمت و مناسب  در اختیار فعالان این حوزه‌ها‌ قرار گیرد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه  باید اقدامات مورد نیاز در زمینه سموم شیمیایی و دفع افات کشاورزی به شکل  گسترده‌تری انجام شود، افزود:۳۵۰ مجموعه  مجوزدار در سطح این استان فعال است که سموم مختلف را ارائه‌ می‌دهند بنابراین باید برای سلامت جامعه و محصولات کشاورزی به‌صورت مداوم این واحدها رصد و مورد نظارت قرار گیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی دختران دانش‌آموز مدارس حاشیه‌شهر و مناطق کم‌برخوردار در استان فارس تأکید کرد: این طرح باید با بهره از روش‌های نوین علمی ادامه پیدا کند و در این راستا جلب کمک خیرین نیز اثر گذار خواهد بود چرا که تلاش خیرین در حوزه دانش‌آموزی خدمت به آیندگان است. استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود بر این مطلب که برای انجام کارهای علمی باید از توان دانشگاه بهره برد تأکید کرد.
استاندار فارس همچنین به بعضی معضلات اجتماعی و سرپیچی از قوانین همچون مصرف مواد غیر مجاز در حین رانندگی  اضافه کرد: در برخی موارد این موضوعات و نظایر آن حتی کتمان نیز‌می‌شود اما با این گونه رویکردها نمی‌توان مشکل را حل کرد.
وی ادامه داد: برای حل این مشکل و نظایر آن اکنون نیازمند بسیج عمومی، مشارکت مردم، خانواده و دستگاه‌ها ‌مختلف است تا با فرهنگ‌سازی گامی مؤثر در کاهش این آسیب‌ها برداشته شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه در حال حاضر کمتر از سه درصد اعتبارات فرهنگی کشور در اختیار دستگاه‌های‌دولتی است، یادآور شد: باید سایر دستگاه‌های‌غیر وابسته به دولت برای کاهش آسیب‌های‌اجتماعی و فرهنگی ورود پیدا کنند.
استفاده از فضای مجازی برای کاهش آسیب‌های‌اجتماعی و الزام بازبینی سند بیماری‌های ‌غیرواگیر  از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس به آنها اشاره کرد. استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود گفت: تلاش دستگاه‌ها ‌برای سلامت کارکنان و جامعه جز ارزیابی دستگاه‌های ‌اجرایی استان فارس قرار ‌می‌گیرد.
وی تأکید کرد: همچنین توسعه و تداوم ورزش‌های عمومی و صبحگاهی نیز ‌می‌تواند به سلامت نسبی جامعه کمک کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی