[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ایجاد دانشگاه بین‌المللی برای جذب نخبگان ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
رئیس هیئت‌امنای مرکز مجتمع درمانی ابوعلی‌سینا از تلاش برای راه‌اندازی یک دانشگاه بین‌المللی مرتبط با رشته پزشکی در این مرکز پژوهشی و درمانی خبر داد.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، روز گذشته ‌دکتر سید علی ملک‌حسینی در جمع خبرنگاران هدف از راه‌اندازی یک دانشگاه بین‌المللی در مجتمع درمانی ابوعلی‌سینا را جذب نخبگان و استقرار آنها در این مرکز در کنار دانشجویان خارجی تحت بورس عنوان کرد و گفت: با این کار، زمینه فعالیت آنها در بیمارستان پیوند اعضا و سرطان جنوب کشور هم فراهم خواهد شد.
وی بیان کرد: از آنجایی که امروزه از بیماری سرطان به عنوان یکی از بیماری‌های شایع یاد می‌‌شود، ضروری است که درمان و پیشگیری از آن به موقع تشخیص داده شود تا از پیشروی بیماری در بدن جلوگیری کرد.
پدر پیوند کبد ایران با اشاره به شیوع این بیماری در بسیاری از افراد جامعه، گفت: ضروری است افراد برای پیشگیری و تشخیص این بیماری به پزشک مراجعه و از سلامت خود اطمینان حاصل کنند. ملک‌حسینی ضرورت ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور در شیراز را به عنوان یک اقدام مهم را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولان و خیران نیک‌اندیش بتوان به اهداف عام‌المنفعه بیمارستان رسید و با ساخت آن، باری از دوش بیماران سرطان برداشت. وی خواستار حمایت خیرین نیک‌اندیش در ساخت و بهره‌برداری این پروژه شد و گفت: اگر بخواهیم زندگی و حاصل ثمر عمر مفیدی داشته‌باشیم باید در اقدامات خیرخواهانه مشارکت کنیم تا فلسفه وجودی خود را در این کره خاکی کامل کنیم، چرا که یکی از راه‌های مهم رسیدن به خدا، مشارکت در کار خیر است. رئیس هیئت امنای مرکز مجتمع درمانی ابوعلی‌سینا ادامه داد: در حال حاضر خیرینی در استان وجود دارند که نه تنها در عرصه درمان که نیت بلندشان موجب شده تا در مباحث علمی نیر مشارکت کنند. ملک‌حسینی اضافه کرد: در تلاشیم تا یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های بین‌المللی مرتبط با رشته پزشکی را در مرکز پژوهشی و درمانی ابوعلی‌سینا راه‌اندازی کنیم.
وی خواستار آینده‌نگری صد ساله مسئولان شد تا با افزایش وسعت مجتمع درمانی ابوعلی‌سینا بتوان برای آیندگان نیز گام‌های مهمی برداشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی