[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

پیش‌بینی برداشت ۴۵۰۰ تن پسته در سروستان، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان سروستان در استان فارس گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که امسال از مجموع ۵ هزار هکتار باغ پسته در این شهرستان، حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تن پسته برداشت شود. به گزارش ایسنا، محسن پورزارعی یکشنبه ۱۴ مهر در جلسه شورای زکات شهرستان سروستان، گفت: در این شهرستان علاوه بر باغ‌های پسته، ۱۰۰ هکتار مزرعه زعفران، ۴۰۰ هکتار باغ انجیر، ۴۰۰ هکتار باغ زیتون و دیگر اراضی زراعی وجود دارد. وی با بیان اینکه در شهرستان سروستان دامپروری نیز به عنوان یکی از مشاغل دنبال شده است، گفت: هم اینکه بالغ بر ۳۰۰ هزار رأس دام سبک و ۳ هزار رأس دام سنگین در شهرستان سروستان وجود دارد. فرماندار سروستان با اشاره به شان نزول زکات، خاطرنشان کرد: زکات در کنار نماز و روزه  قرار دارد ولی متأسفانه واجبی است که فراموش شده است.
وی برای کمک و همکاری بخشداران و دهیاران با مبلغان و روحانیون امر زکات در مناطق روستایی اعلام آمادگی کرد و گفت: باید در بحث فرهنگ‌سازی، اقدامات ویژه و گسترده‌ای در حوزه زکات انجام شود تا افراد متمکن برای انجام این فریضه بیشتر ترغیب شوند.
امام جمعه سروستان نیز گفت: ۸ روحانی برای تبلیغ و جمع‌آوری زکات در شهرستان مستقر شده‌اند و با کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری می‌کنند.
حجت الاسلام عباس موسوی با تأکید بر لزوم همکاری با این مبلغان از سوی بخشداری و دهیاری‌ها، ابراز امیدواری کرد که برگزاری جلسه شورای زکات آغازگر اتفاقات خوبی در این حوزه باشد. رئیس اداره زکات استان فارس نیز ضمن اشاره به راه‌های جمع‌آوری و مصرف زکات در مناطق روستایی و دیدار با باغداران و کشاورزان، تأکید کرد: قبل از اینکه از خداوند روزی حلال بخواهیم، ظرفیت داشتن ثروت و روزی حلال را بخواهیم. حجت الاسلام سید علی‌اکبر جعفری همچنین خاطرنشان کرد: اصل بر اساس سنت الهی است ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم، خدا هم کمک خواهد کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی