[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

دستگاه‌های اجرایی مکلفند مسائل جامعه ایثارگری را با اولویت پیگیری کنند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری را با اولویت پیگیری و رفع کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جمع ایثارگران و خانواده شهدا شاغل در استانداری با بیان اینکه همه باید خود را مدیون خون شهدا بدانیم و برای تحقق اهداف مقدس آنان تلاش کنیم ، اظهار داشت: یاد شهدا نباید در مشغله‌های روزمره به فراموشی سپرده شود؛ زیرا شهید ، شهادت و ایثارگری از افتخارات ماندگاری است که روح تازه‌ای را به جامعه می‌دمد.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه ایثارگران از سرمایه‌های‌جامعه و مایه مباهات کشور هستند، ادامه داد: ایثارگران هستی خود را در راه نظام جمهوری اسلامی ایران فدا کردند و برای ادامه راه آنان کسی صالح‌تر و دلسوزتر از خانواده‌های‌ آنان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه حاکمیت ارزش‌های اسلامی و رسیدگی به حقوق مردم مخصوصاً محرومان از اهداف شهدا بود، افزود: یکی از مراکز اصلی برای تحقق این اهداف مجموعه استانداری است که ایثارگران  بازوان اجرایی آن محسوب می‌شوند.
 استاندار فارس با تأکید بر اینکه رصد و نظارت و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های‌اجرایی استان باید توسط کارکنان استانداری صورت گیرد،  گفت: در این زمینه اولویت با کسانی است که خود را به اهداف شهدا نزدیک‌تر می‌دانند و احساس مسئولیت بیشتری‌می‌کنند.
دکتر رحیمی تصریح کرد عزت ایران در سطح دنیا و اثرگذاری جمهوری اسلامی در جامعه جهانی ناشی از مقاومت ایثارگران و خانواده‌های‌آنان است. 
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: با تبعیت از رهبری‌های‌ امام راحل(ره) در هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم در حالی که در جنگ‌های گذشته هر بار قسمتی از سرزمین ایران از دست رفته است.
 وی با بیان اینکه با راهبری‌های‌امام راحل (ره) و با احیای ارزش‌های‌اسلامی و توجه به ایثارگری و شهادت در جنگ به پیروزی رسیدیم، اظهار داشت: همه ارزش‌های دفاع مقدس توشه‌ای برای ادامه راه کشور و نظام اسلامی است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه مردم ایران در مقابله با استکبار تنها نیستند، افزود: محور مقاومت در خاورمیانه و هر جای دنیا ضرباتی را بر پیکر استکبار جهانی وارد کرده‌اند و دشمنان متوجه شده‌اند که نمی‌توانند با ملت ایران با تکبر و غرور سخن بگویند؛ بلکه برای ارتباط با ایران باید با احترام و تواضع صحبت کنند.
دکتر رحیمی با بیان این که در زمان حضور دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی در سازمان ملل رؤسای کشورهای دنیا برای دیدار با ایشان صف کشیده بودند، ادامه داد: در اتفاقی بی‌سابقه رئیس‌جمهور فرانسه چندین بار با حضور در اتاق محل استقرار رئیس‌جمهور با ایشان دیدار و مذاکره کرد و چندین رئیس دولت کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته متقاضی دیدار با دکتر روحانی بودند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: این توجه به جمهوری اسلامی ایران ناشی از اقتدار نظام است و نظام اسلامی با تکیه بر خون شهدا و ایثار و مقاومت ملت ایران است که نیاز به پاسداری دارد.
 وی با بیان اینکه بر اساس اعتقادات ما باید به یاری مظلوم بشتابیم و در برابر ظلم سر تسلیم فرود نیاوریم، افزود: استکبار جهانی‌می‌داند اهداف ما الهی است و قابل‌تحمل برای آن‌ها ‌نیست به همین دلیل آن‌ها با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه از ۴۰ سال گذشته دشمنان به شکل‌های‌مختلف بر علیه ملت ایران عمل کرده‌اند و امروز هم اگر بتوانند هر اقدامی را علیه ما انجام ‌می‌دهند، گفت: اگر دچار فراز و نشیب هستیم به دلیل درستی راهی است که طی کرده‌ایم و آرمان‌های‌متعالی است که امام راحل(ره) ترسیم کرده‌اند و شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان همه هزینه‌های آن را به جان خریدند.
دکتر رحیمی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس برخی کشورها با جلوداری صدام به کشورمان تجاوز نظامی کردند، اظهار داشت: در آن زمان دشمن جایگاه مشخصی داشت اما امروز دشمنان از راه‌های دیگر به ما هجمه ‌می‌کنند و جنگ را به درون خانه‌ها ‌و سر سفره‌ها ‌آورده‌اند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تحریم‌های‌اقتصادی برای منصرف کردن ملت ایران از مسیر درست انقلاب اسلامی اعمال شده‌اند، گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب ما از این مسیر کوتاه نمی‌آییم و در چهارچوب آرمان‌های نظام اسلامی حرکت خواهیم کرد.
 وی با تأکید بر اینکه تحریم‌های‌اقتصادی آن‌چنان شدید و ظالمانه است که مادران و زنان و شیرخواران را نیز هدف گرفته است، گفت: تحریم شیرخشک کودکان جنایت علیه جامعه بین‌الملل است که دشمنان ما مرتکب آن شده‌اند. 
استاندار فارس با بیان اینکه باید برای مقابله با تحریم‌های‌اقتصادی راهکارهای مناسبی داشته‌باشیم، افزود: تاکنون با تدابیر مناسب سربلند از تحریم‌های‌اقتصادی خارج شده‌ایم و اکنون به جای فشار حداکثری دشمنان به دنبال لابی حداکثری هستند.
 دکتر رحیمی با اشاره به اینکه ملت ایران هم در جنگ توانمند و هم اهل گفتگو هستند، اظهار داشت: هرجا دشمن قصد تجاوز و زورگویی داشته‌باشند ما اهل دفاع و هرگاه راه درست را در پیش بگیرند اهل گفتگو و تعامل هستیم؛ همانند دوران پیامبر اسلام(ص) که ایشان هرگاه نیاز بود وارد جنگ ‌می‌شدند و هرگاه لازم بود مذاکره و گفتگو ‌می‌کردند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: بعد از تحمل تحریم‌های‌فراوان گفتگوهای هسته‌ای به توافق هسته‌ای برجام رسید و روال منطقی حاکم شد اما دشمنان به تعهدات خود عمل نکردند و در مقابل ما نیز در چارچوب معاهده برای خودمان تصمیم‌های ‌لازم را گرفتیم.
استاندار فارس اقتصاد تک‌محصولی و اتکای بودجه به نفت را از مشکلات مزمن اقتصادی کشور دانست و گفت: دولت تدبیر و امید تلاش کرده است این روند را معکوس کند و رفاه مردم و آسایش جامعه را از اقتصاد نفتی رها کند.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به دلیل منافع ملی بسیاری از هجمه‌ها ‌را پاسخ نداده است، افزود: بسیاری از انتقادات و هجمه‌ها ‌به استاندار را به دلیل حفظ انسجام و اتحاد در جامعه پاسخ نداده‌ایم.
نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: از دستاوردهای خوب دولت این است که انتقادات منصفانه را پذیرفته و برای رفع اشکالات موجود تلاش کرده است. 
وی گفت آمریکا تصور می‌کرد با اعمال تحریم‌های‌اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند ۴۰ سالگی خود را جشن بگیرد اما با تلاش همکاران دولت تدبیر و امید دشمنان ناکام ماندند و این پرچم به دست صاحب اصلی آن خواهد رسید.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه همه تلاش خود را برای کاهش آلام جانبازان به کار خواهیم بست، افزود: با معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس بنیاد شهید مکاتبات و پیگیری‌هایی برای حل مشکلات درمانی ایثارگران صورت گرفته که مؤثر بوده است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه باید از شعار دادن پرهیز کرده و وارد عمل شویم، گفت: این موضوع باید از ایثارگران و خانواده شهدا استانداری شروع شود و در این راستا نباید ارباب‌رجوع ناراضی از اداره خارج شود؛ بلکه باید بر اساس قانون و بر مبنای کرامت شهروندی با مراجعه‌کنندگان برخورد کنیم تا رضایت در جامعه افزایش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی