[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

آستین‌هایت را بالا بزن، روزنامه شیراز نوین

آستین‌هایت را بالا بزن

همیشه باید در ذهنت مرور کنی: کسی برای تو کاری نمی‌کند و باید روی پاهایت بایستی و تکیه‌گاه خودت باشی. خودت باید شروع کنی و زندگی‌ات را آن گونه که می‌خواهی رقم بزنی. اگر احساس می‌کنی با ورزش زندگی‌ات به سمت و سوی خوبی می‌رود، نباید امروز و فردا کنی. اول از همه باید هدفت را مشخص کنی. سپس ورزش مورد علاقه‌ات را با دیدی باز و تحقیق انتخاب کنی. زمانی که داری آستین‌هایت را بالا می‌زنی، باید مدت زمانی منطقی را مشخص کنی، مثلاً بگویی در شش ماه یا شش سال دیگر می‌خواهم بدنم این گونه باشد یا کمربند آبی یا قهوه‌ای رشته‌ای رزمی‌ داشته باشم. زمانی که تصمیمت را گرفتی و عزمت را جزم کردی و آستین‌هایت را بالا زدی، بدان که موفقیت بی‌صداست!
یک بذر بدون هیچ سر و صدایی رشد می‌کند و تبدیل به درخت می‌شود. وقتی یک درخت بمیرد و به زمین بیفتد، صدای مهیبی ایجاد می‌کند.  تخریب صدای زیادی دارد؛ اما خلق کردن بی‌صداست. زندگی‌ات را آن گونه که دوست داری خلق کن. ورزش را در تار و پود زندگی‌ات بگنجان و صبر داشته باش تا تغییرات شگرفی را در زندگی‌ات احساس کنی.
آستین‌هایت را بالا بزن و ضرب المثل قدیمی‌ «رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود» را سرلوحه قرار بده. قدم‌های کوچک بردار اما پیوسته. سخت است که در یک مسیر قرار بگیری و ادامه دهی. بیشتر موفق نشدن‌ها به دلیل دلسردی از مسیر است.
برای رسیدن به قله کوه باید سختی‌های دامنه را تحمل کرد. رسیدن به قله زیباست؛ اما بدون لذت بردن از مسیر نمی‌توان سختی دامنه را تحمل کرد.
در ورزش بدن‌سازی عضله‌های با یک یا دو ماه تمرین تغییرات زیادی نمی‌کنند؛ اما باید با وزنه‌ای سبک شروع کرد تا پس از مدتی بتوان وزنه‌های سنگین را تحمل کرد.
شاید رشته‌های ورزشی را شروع کرده باشی؛ اما کسی موفق است که آن را ادامه داده باشد. شاید با تعدادی دوست یک رشته ورزشی را هم‌زمان شروع کرده باشی؛ اما موفق آن است که در کارش پشتکار و تداوم داشته باشد.
ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان نیاز است تا به چیزی که می‌خواهیم برسیم.
موفقیت یک‌شبه به دست نمی‌آید
شاید هنوز به آن جایی که می‌خواهیم نرسیده باشیم؛ اما اگر آستین‌هایمان را درست بالا زده باشیم، از جایی که شروع کرده‌ایم جلوتریم. آستین‌هایت را بالا بزن و به این نکته توجه داشته باش که ورزش کردن و سلامتی نه تنها یک هدف، بلکه یک روش زندگی است. آستین‌هایت را بالا بزن و شروع کن.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی