[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

اراده‌ای برای خروج کارخانه سیمان از شیراز وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای شهر شیراز با بیان اینکه اراده جدی در مدیران کارخانه سیمان برای خروج این واحد صنعتی آلاینده از شیراز وجود ندارد، گفت: بعید می‌دانم این کارخانه در آینده نزدیک از شیراز خارج شود. 
به گزارش ایسنا، سعید نظری در خصوص انتقال چهار کارخانه آلاینده شیراز به خارج از شهر گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت یکی از برنامه‌های خود را خارج کردن این کارخانه‌ها از شیراز اعلام کرد اما این موضوع اقدامی ساده نبود زیرا بیش از ۲۵ سال در دستور کار دولت قرار داشت و به نتیجه نرسید. وی با یادآوری اینکه روند ساخت کارخانه جدید سیمان در خارج از شیراز حدود 15 درصد پیشرفت دارد و نیازهای ارزی مد نظر مدیران این واحد صنعتی برای تأمین ماشین‌آلات هنوز تأمین نشده است، ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در این شورا، کارخانه ریشمک به منطقه لپویی منتقل شد. ساختمان کارخانه پشم شیشه نیز در منطقه صنعتی شیراز در حال تجهیز است و با انتقال تکنولوژی و تجهیزات، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این کارخانه هم از شیراز خارج شود. 
عضو شورای شهر شیراز در خصوص کارخانه روغن نباتی نیز گفت: این کارخانه فرسوده دچار مشکلاتی نظیر تعدد مالکان زمین آن است، بخشی از ملک کنونی به اوقاف تعلق دارد که با قرارداد 99 ساله واگذار شده بود.
نظری تأکید کرد: قرار گرفتن این کارخانه در محلی که اکنون مرکز گردشگری شیراز محسوب می‌شود، یک عنصر نامطلوب است.
وی در خصوص تعبیه مسیرهای دوچرخه سواری در شیراز نیز گفت: ما به کمک رسانه‌ها برای جا انداختن این تفکر که در حال حاضر دوچرخه به عنوان یک مد حمل و نقلی مطلوب شناخته می‌شود نیاز داریم و استفاده از دوچرخه می‌تواند مزایای زیادی برای شهر داشته باشد.  سخنگوی شورای شهر شیراز ادامه داد: براساس برنامه، مسیرهای دوچرخه در درون محورهای اصلی شهر خط‌کشی خواهد شد و قالب‌های جدا کننده مسیر برداشته می‌شود و همچنین قرار است چندین مسیر دوچرخه سواری جدید در مناطق شهرداری شیراز ایجاد شود.  نظری با اشاره به چند مصوبه اخیر شورا گفت: یکی از این مصوبات، آیین‌نامه فروش اوراق بستانکاری شهرداری شیراز بود که پیش از این برای این موضوع چهار آیین نامه در شوراهای مختلف تصویب شده بود اما هیچ‌کدام شفافیت لازم را نداشتند. 
وی خاطرنشان کرد: براساس آیین نامه جدید، دست شهرداری برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تأمین منابع مالی آن باز است. همچنین شهرداری در گزارش‌های بودجه و مالی باید میزان فروش این اوراق،  اوراق در دست چاپ و اوراق باز پس گرفته و... را ارائه کند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز همچنین در پاسخ این سئوال که چرا ساخت و تکمیل زیرگذر گلستان طولانی شده است، گفت: منابع مالی و تغییر نقشه سازه باعث شد که کار ساخت طولانی شود. 
نظری با بیان اینکه فضای سرانه سبز در شیراز ۲۳.۵۶ مترمربع است، گفت: ما در حال حاضر  برای تامین آب این فضای سبز مشکل داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی