[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تلاش مطلوبی برای معرفی زنان شهیده فارس نشده است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خاطرنشان کرد: آنگونه که باید کوششی برای معرفی ١٥٢ زن شهیده فارس و الگوسازی از زندگی آنان نشده است. 
 به گزارش ایسنا، سیده معصومه دستغیب در همایش «در کوی نیک‌نامان» که با موضوع نگاهی به نقش زنان در شکل‌ گیری و تداوم فرهنگ دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس گفت: الگوی انقلاب ما، انقلاب امام حسین(ع) بود.
وی افزود: بی شک همه مادران و همسران شهدا، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی با نقش زینب وار خود، سهم بسزایی داشته‌اند.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس ادامه داد: استان فارس در هشت سال دفاع مقدس نزدیک به ۱۶ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که 152 نفر از آنها، شهید زن هستند.
دستغیب با اشاره به نیازمندی زنان و دختران به الگوسازی جدید، تأکید کرد که باید بستر معرفی نقش ١٥٢ زن شهیده استان به عنوان یک الگو فراهم شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس نیز  ایمان به خدا، ایمان به غیب، ایمان به نصرت خدا، توسل به ولایت و یقین به آخرت را از ویژگی‌های بارز رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.
سرهنگ پاسدار سعید کوشکی افزود: امروزه در کشور به تبیین چهار جهاد در زمینه‌های تربیتی، فرهنگی، رونق و تولید اقتصادی و جهاد سایبری نیاز داریم. 
او اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران همچنان با قدرت و به فضل الهی پیش می‌رود اما آنچه ما را نگران می‌کند، آسیب از درون کشور است.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) فارس نیز ضمن گرامیداشت یاد شهیدان هشت سال دوران دفاع مقدس گفت: بر کسی پوشیده نیست که عزت، اقتدار و امنیت امروز را مدیون خون شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس هستیم.
محمد بذرافشان ادامه داد: قطعاً نقش بانوان و حماسه سرایی آنها در دوران انقلاب، هشت سال جنگ تحمیلی و همین امروز مدافعین حرم ستودنی است.
وی با بیان اینکه درک بانوان از آرمان‌های امام و ارزش‌های انقلاب عامل مهمی در پیروزی جنگ تحمیلی بود، گفت: مفتخریم که خانواده کمیته امداد همیشه در کنار رهبری بوده‌اند.
به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم از کتاب «بانوی کدخدا» نوشته فاطمه رعیت‌نژاد رونمایی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی