[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

دولت مبتکر احیای روستاهاست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، در همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ۲۲۸پروژه روستایی و عشایری استان فارس با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در این مراسم ضمن قدردانی از توجه ویژه دولت به توسعه پایدار روستایی اعم از سرمایه‌گذاری در زمینه تولید و اشتغال و خدمات امور زیربنایی، گفت: تعداد ۴هزار و ۷۹۵ طرح به اعتبار ۴۷۶ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده که ۳هزار و ۹۲ طرح با اعتبار ۲۳۷ میلیارد تومان پرداخت شده است که تعداد ۱۲هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. وی ادامه داد:  هزار و ۳۳۰ طرح به مبلغ ۲۳۹میلیارد تومان نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
دکتر رحیمی با بیان اینکه پیش از دولت تدبیر و امید در زمینه گردشگری و ایجاد بوم‌گردی روستایی هیچ طرحی وجود نداشت، افزود: از سال ۹۲ تا کنون بالغ بر ۱۰۵ واحد بوم‌گردی روستایی در فارس تأسیس و راه‌اندازی شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه  بیش از ۲۲۸ پروژه به مبلغ  ۵۷ میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری که هم‌زمان با سایر نقاط کشور افتتاح شد، عنوان کرد:   ٩٠ درصد جمعیت روستایی دارای دهیاری هستند. وی گفت: طی سال گذشته بیش از هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال اعتبار به حساب دو هزار دهیاری استان واریز شده تا در جهت بهبود و بهسازی محیط روستاها اختصاص یابد. 
دکتر رحیمی ادامه داد: از این تعداد ۵ پروژه در حوزه امور عشایر، ۲۵ پروژه در حوزه نوسازی مدارس، ۳ پروژه در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ۱۲ پروژه در حوزه جهادکشاورزی، ۱۳۹ پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۳۷ پروژه در زمینه برق‌رسانی، ۲ پروژه در زمینه گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی و ۵ پروژه در حوزه دهیاری‌ها‌ به بهره‌برداری رسید. وی درباره اهمیت اشتغالزایی در روستا‌ها ‌نیز گفت: از ابتدای سال ٩۶ تاکنون مبلغ ٧١٠ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به ٩٩ طرح اشتغالزایی روستایی فارس پرداخت شده است. استاندار تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال ٩۵ جمعیت روستایی فارس بیش از یک میلیون و ۴٣٢ هزار نفر و ١٧ هزار نفر عشایر در فارس حضور دارند. ‌وی افزود: جمعیت روستایی در استان فارس بالغ بر ٣٠ درصد از جمعیت استان است و جمعیت عشایر فارس نیز ٧درصد از جامعه عشایری کشور را تشکیل داده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی